D-Series and D2-Series Compact Track Loaders (CTL), Multi-Terrain Loaders (MTL), and Skid Steer Loaders (SSL) Caterpillar


Operator Controls

Usage:

242D A9W
Megjegyzés Előfordulhat, hogy az Ön munkagépe nem rendelkezik az itt ismertetett valamennyi kezelőszervvel.

A használatra vonatkozó rész referenciaként szolgál kezdő gépkezelők számára, illetve emlékeztetőként tapasztalt gépkezelők számára. Ez a rész a műszerek, kapcsolók, gép- és szerelékvezérlők leírását, valamint szállításra és vontatásra vonatkozó információkat tartalmaz.

A megfelelő ellenőrzési, indítási, üzemeltetési és leállítási eljárásokhoz illusztrációk állnak a gépkezelő rendelkezésére. A jelen kiadványban szereplő üzemeltetési módszerek csak alapmódszerek. A gyakorlottság és az üzemeltetési technikák kifejlesztéséhez a gépkezelőnek meg kell ismernie a munkagépet és a munkagép képességeit.

Megjegyzés Előfordulhat, hogy az egyszerű hidromechanikus munkaeszközök hidraulikaolaj nélkül kerülnek kiszállításra. Amíg a levegőt ki nem fúvatja a munkaeszközből, egyenetlen mozgás fordulhat elő. Előfordulhat, hogy pótolnia kell a munkagép hidraulikaolaját, miután a gép feltölti a munkaeszköz hidraulikus vezetékeit. További információ a hidraulikaolaj szintjének megfelelő ellenőrzési eljárásával kapcsolatban: Használati és karbantartási kézikönyv, " A hidraulikarendszer olajszintjének ellenőrzése"
.

Megjegyzés Ha a gép nincs felszerelve zárt fülkével, a Caterpillar felpattanó tárgyak ellen védő felszerelés használatát javasolja. Ha gép fel van szerelve zárt fülkével, csak abban az esetben üzemeltesse a gépet, ha a fülke ajtaja ZÁRT helyzetben van.

Bal oldali vezérlők



Illusztráció 1g06330870
(1) Belső tetővilágítás
(2) Kiegészítő elektromos vezérlés
(3) Többfunkciós kapcsoló a bal oldali mutatóujj-kapcsolóhoz
(4) Intelligens vízszintező rendszer kapcsolója
(5) Munkaeszköz-csatoló vezérlőkapcsolója
(6) Elektromos áramellátás aljzata
(7) Fűtés és légkondicionálás vezérlése
(8) Ablaktörlő és ablakmosó vezérlése
(9) Rögzítőfék kapcsolója
(10) Motorindító kapcsoló
(11) A kezelési séma kiválasztására szolgáló kapcsoló
(12) Tükör

Belső tetővilágítás (1)

Belső tetővilágítás - Nyomja meg a lámpa bármelyik oldalát a lámpa bekapcsolásához. Állítsa a lámpát a középső helyzetbe a kikapcsoláshoz.

Kiegészítő elektromos vezérlés "AUX 8" (2)



Illusztráció 2g06364569
A rakodási kar jellemző elektromos összekapcsolása
(A) Bal oldali kioldó vezérlő "AUX 7"
(C) C- vezérlés
(D) C+ vezérlés
(E) C2 vezérlés
(F) C1 vezérlés
(J) Kiegészítő elektromos vezérlés "AUX 8"

Kiegészítő elektromos vezérlés "AUX 8" - A kiegészítő elektromos vezérlés folyamatosan ellátja a rakodókaron található munkaeszköz-csatlakozó érintkezőjét (J) elektromos árammal. Az elektromos áram bekapcsolásához nyomja meg a kapcsoló alját. Az elektromos áram kikapcsolásához nyomja meg a kapcsoló tetejét.

Többfunkciós kapcsoló a bal oldali kioldó gombhoz (3)

Ezzel a kapcsolóval a bal oldali botkormány funkcióját lehet átállítani a kétsebességes és az "AUX 7" kiegészítő elektromos funkció között.

Kétsebességes

Kétsebességes - Nyomja meg a többfunkciós kapcsoló felső részét a kétsebességes vezérlés működtető kapcsolójának használatához. A kétsebességes haladási üzemmód bekapcsolásához nyomja meg, majd engedje fel a bal oldali botkormány elején található működtető kapcsolót. Az egysebességes haladási üzemmódhoz való visszatéréshez nyomja meg újra a működtető kapcsolót, majd engedje fel.

Megjegyzés Amikor kétsebességes üzemmódban halad, tartsa a munkaeszközt a talaj közelében. Ez a módszer maximálisra növeli a munkagép stabilitását.

Megjegyzés Ne mozdítsa meg a többfunkciós kapcsolót, amíg a kétsebességes funkció aktív. Ügyeljen arra, hogy a munkagép egysebességes üzemmódban legyen, mielőtt működteti az "AUX 7" kiegészítő elektromos funkciót.

Megjegyzés A munkagép kétsebességes üzemmódba kapcsolásához a kúszó üzemmódot ki kell kapcsolni. Ha bekapcsolja a kúszó üzemmódot, a munkagép visszaáll az egysebességes üzemmódra. Ha működteti a rögzítőféket, a munkagép visszaáll az egysebességes üzemmódra.

Kiegészítő elektromos funkció "AUX 7"

Megjegyzés Ha nem található meg a gépben ez a kapcsoló, csak a bal oldali botkormány kapcsolója biztosítja ezt a kiegészítő funkciót.

Kiegészítő elektromos funkció "AUX 7" - Nyomja meg a kapcsoló alsó részét a hetedik, kiegészítő elektromos funkció bekapcsolásához. Húzza be és tartsa behúzva a bal oldali botkormányon lévő mutatóujj-kapcsolót ahhoz, hogy elektromos áramot továbbítson a rakodókaron található munkaeszköz-csatlakozó érintkezőjébe (A). A vezérlő kikapcsolásához engedje el a működtető kapcsolót.

Cat intelligens vízszintező (ILEV, Intelligent Leveling) rendszer kapcsolója (4)

Nyomja meg a kapcsoló alját az automatikus vízszintezés bekapcsolásához. Az ILEV riasztásjelző világít, ami azt jelzi, hogy a rendszer működésben van. Az ILEV-rendszer kikapcsolásához nyomja meg a kapcsoló tetejét.

Automatikus vízszintezés



Illusztráció 3g06354572
(1) Cat vezérlési séma
(2) H-vezérlési séma
(3) Kéz és láb vezérlési séma

Az ILEV automatikus vízszintezési funkció megtartja a munkaeszköz hozzávetőleges, kiindulási szögét, amikor a rakodókarokat felemelik. A kétirányú automatikus vízszintezési rendszerrel felszerelt munkagépek esetében ez a funkció megtartja a munkaeszköz hozzávetőleges, kiindulási szögét, amikor a rakodókarokat felemelik vagy leeresztik.

Visszatérés ásáshoz



Illusztráció 4g06354582
(1) Cat vezérlési séma
(2) H-vezérlési séma
(3) Kéz és láb vezérlési séma

Az ILEV visszatérés ásáshoz funkciója leereszti az emelőkarokat, és visszaállítja a munkaeszközt egy, a felhasználó által kiválasztott célszögbe. Állítsa be a munkaeszközt a kívánt szögbe a kezelőszervek segítségével. Húzza meg a jobb oldali botkormányon lévő működtető kapcsolót, és tartsa meg 5 másodpercig a célszög beállításához. Az ILEV riasztásjelzője kettőt villan annak nyugtázására, hogy elfogadta a szöget. Ürítési ciklus végén, amikor az emelőkarok felemelt helyzetben vannak, adjon ki egy pillanatnyi leeresztési és ürítési vagy leeresztési és hátrabillentési parancsot. Egy pillanatra nyomja meg és engedje el a jobb oldali botkormányon lévő működtető kapcsolót a visszatérés ásáshoz üzemmód elindításához. Az emelőkarok leereszkednek az ütközőkre, és a munkaeszköz visszaáll a felhasználó által kiválasztott célszögbe anélkül, hogy további beavatkozás lenne szükséges a gépkezelő részéről.

Megjegyzés A célszög visszaáll a gyári alapbeállításra, amikor a munkagépet a kulccsal leállítják. A gyári alapbeállítás a vízszintes kanalat hozzáigazítja a legalacsonyabb helyzetben lévő emelőkarokhoz.

Munkaeszköz-pozicionáló



Illusztráció 5g06354805
(1) Cat vezérlés séma és H-vezérlési séma
(2) Kéz és láb vezérlési séma

Az ILEV munkaeszköz-pozicionáló visszaállítja a munkaeszközt egy, a felhasználó által kiválasztott célszögbe. Állítsa be a munkaeszközt a kívánt szögbe a kezelőszervek segítségével. Húzza meg a jobb oldali botkormányon lévő működtető kapcsolót, és tartsa meg 5 másodpercig a célszög beállításához. Az ILEV riasztásjelzője kettőt villan annak nyugtázására, hogy elfogadta a szöget. Indítsa el a munkaeszközt a célszög irányába egy pillanatnyi leeresztési és hátrabillentési parancs kiadásával. Egy pillanatra nyomja meg és engedje el a jobb oldali botkormányon lévő működtető kapcsolót a munkaeszköz-pozicionáló üzemmód elindításához. A munkaeszköz visszaáll a felhasználó által kiválasztott célszögbe anélkül, hogy további beavatkozás lenne szükséges a gépkezelő részéről. A munkaeszköz-pozicionáló üzemmód nincs hatással az emelőkar helyzetére.

Megjegyzés A célszög visszaáll a gyári alapbeállításra, amikor a munkagépet a kulccsal leállítják. A gyári alapbeállítás a vízszintes kanalat hozzáigazítja a legalacsonyabb helyzetben lévő emelőkarokhoz.

Munkaeszköz-csatoló vezérlője (5)

------ FIGYELMEZTETÉS! ------

A nem megfelelően csatlakoztatott adapterek súlyos, sőt akár halálos sérülést is okozhatnak.

A gépet csak azt követően indítsa el, hogy meggyőződött róla, hogy a csatlakozó minden csapja pontosan a helyén van. A Használati és kezelési útmutatóban leírt lépések szerint járjon el.


Munkaeszköz-csatoló vezérlője - A munkaeszköz csatlakozója vezérli a csatlakozócsapok záródását.

Megjegyzés A gyorscsatlakozó csak akkor működik, amikor a MOTOR JÁR.

Kioldva - Tolja felfelé a piros gombot és nyomja meg a gomb alsó részét. Tartsa a kapcsolót lehúzva, amíg az összekötő csapok szétkapcsolódnak.

Bekapcsolva - Nyomja be és tartsa benyomva a kapcsoló tetejét, amíg a csatlakozócsapok összezáródnak.

Tekintse meg a Használati és karbantartási kézikönyv, "A munkaeszköz csatlakozó kezelése" szakaszát a munkaeszköz csatolásával kapcsolatos információkért.

Elektromos áramellátás aljzata (6)

Ez az elektromos alzat egy 12 voltos elektromos csatlakozóaljzat a normál kijelzővel felszerelt munkagépeken, illetve egy USB-port a speciális kijelzővel felszerelt munkagépeken.

Mindkettőt elektromos kiegészítők működtetésére lehet használni. Az USB-portot arra is használhatja a tulajdonos, hogy egy egyedi képet töltsön fel a speciális kijelzőre. Lásd: Gépkezelő kezelőszervei, jobb oldali kezelőszervek (alternatív), menüképernyő, szerviz menü". Az USB-portot a Cat márkakereskedő is használja a speciális kijelző szoftverének szervizelésére, ha szükséges.

Fűtés és légkondicionálás vezérlőpanelje (7)

A fűtés és a légkondicionálás vezérlőpanelje (7) tartalmazza azokat a kapcsolókat, amelyekkel a vezetőfülke hőmérséklete szabályozható a gépkezelő kényelemérzete szerint.



Illusztráció 6g06330900

Ventilátor-fordulatszám szabályozó (7A) - A ventilátorfordulatszám-vezérlő a háromfokozatú légfúvóventilátor-motort vezérli.

Légkondicionáló kapcsolója (7B) - Nyomja meg a légkondicionáló kapcsolóját (7B) a légkondicionáló rendszer bekapcsolásához. A ventilátor-fordulatszám kapcsolójával (7A) LOW (kis), MEDIUM (közepes) vagy HIGH (nagy) sebesség állítható be. A hőmérséklet-szabályozót (7C) állítsa a kívánt hőmérsékletre.

Hőmérséklet-szabályozó gomb (7C) - A szabályozó gombot a kék terület (bal oldali) és a vörös terület (jobb oldali) között bárhová állíthatja. Ezzel a művelettel állítható be a fűtés és a hűtés mértéke.

Ablaktörlő és ablakmosó (8)

Ablaktörlő és ablakmosó - Állítsa a kapcsolót a középső állásba az ablaktörlő bekapcsolásához. Nyomja meg a kapcsoló jobb oldalát az ablakmosó működtetéséhez. Nyomja meg a kapcsoló bal oldalát az ablaktörlők kikapcsolásához.

Rögzítőfék kapcsolója (9)

Rögzítőfék vezérlője - A motor beindítása után nyomja meg a kapcsoló jobb oldalát, majd engedje el a kapcsolót a rögzítőfék kioldásához és a szerelék hidraulikarendszerének bekapcsolásához. A kapcsoló többszöri megnyomása csak a rögzítőféket kapcsolja be és ki többször, a hidraulikarendszerre nincs hatása ennek a műveletnek.

Megjegyzés A motor leállításakor a rögzítőfék bekapcsol. Ha a kartámaszt a FELEMELT helyzetbe állítja, a rögzítőfék bekapcsol. Ha a gépkezelő hosszabb időre elhagyja a vezetőülést, a rögzítőfék bekapcsol.

Megjegyzés Ha a botkormány-kezelési séma kapcsolója be van szerelve, válasszon ki egy sémát a rögzítőfék kioldásához. Lásd: kiválasztható vezérlési séma kapcsolója (11).

Motorindító kapcsoló (10)

KI - A motorindító kapcsoló kulcsát kizárólag KI pozícióban tegye be, illetve KI pozícióban vegye ki. A motor leállításához a motor indítókapcsolójának kulcsát fordítsa KI helyzetbe. KI helyzetben a gépen található villamos áramkörök többsége nem kap áramot. A vezetőfülke tetővilágítása akkor is működik, ha a motorindító kapcsoló KI helyzetben van.

BE - Fordítsa el a motor indítókapcsolójának kulcsát az óramutató járásával megegyező irányban BE helyzetbe ahhoz, hogy a vezetőfülke összes áramkörét bekapcsolja.

START (INDÍTÁS) - A motor indítózásához a motor indítókapcsolójának kulcsát fordítsa INDÍTÁS helyzetbe. Amint a motor beindult, engedje el a motorindító kapcsoló kulcsot - ekkor a kulcs automatikusan visszaugrik a BE pozícióra.

Megjegyzés Ha a munkagép biztonsági rendszere be van kapcsolva, a munkagép elindítása előtt meg kell adni a megfelelő PIN-kódot. További tudnivalókkal kapcsolatban lásd: "Lopásgátló biztonsági rendszer".

Megjegyzés Ha a motor nem indul be, a motor indítókapcsolójának kulcsát fordítsa vissza KI helyzetbe ahhoz, hogy újra próbálkozhasson a motor beindításával. További információ a motor beindításával kapcsolatban: Használati és karbantartási kézikönyv, "Motor beindítása"
.

A kezelési séma kiválasztására szolgáló kapcsoló (11)

Ha az Ön munkagépe fel van szerelve az opcionális, a kezelési séma kiválasztására szolgáló funkcióval, akkor ezen a helyen egy billenőkapcsoló található, az egyik oldalán az (1)-es szám szerepel, míg a másik oldalon a (2)-es. A munkagép beindítása után a rögzítőféket csak akkor lehet kioldani, ha előtte kiválasztottak egy kezelési sémát. A Cat vezérlési sémához a kapcsolót az (1)-es helyzetbe kell nyomni, míg a H-vezérlési sémához a (2)-es be. Az (1) és (2) jelű riasztásjelző villog, amíg ki nem választják az egyik vezérlési sémát. Amint kiválaszt egy sémát, a rögzítőfék működtetése nem befolyásolja a séma kiválasztását. Ha a munkagépet leállítják a kulccsal, azzal alaphelyzetbe áll a vezérlési séma kiválasztása. A botkormány lehetséges vezérlési sémáira vonatkozó részletes tudnivalókkal kapcsolatban lásd a Botkormány kezelőszervei című szakaszt.

Tükör (12)

Állítsa be megfelelően a visszapillantó tükröt, hogy jól lássa a munkagép mögötti tárgyakat.

Jobb oldali vezérlők



Illusztráció 7g06354503
(13) Üzemanyagszint-jelző
(14) Üzemóra-számláló
(15) Hidraulikareteszelő és zárószerkezet felülbírálása
(16) Elülső munkalámpák
(17) Hátsó munkalámpák
(18) Folyamatos hidraulikus áramlás
(19) Gémlengés-csillapító
(20) Visszafordítható ventilátor
(21) Közúti világítás
(22) Vészhelyzeti lámpák
(23) Irányjelző
(24) Motorfordulatszám-szabályozó gomb
(25) Riasztásjelző panel
(26) Lopásgátló biztonsági rendszer szoftvergombjai
(27) Bluetooth mikrofon

Üzemanyagszint-jelző (13)

Üzemanyagszint-jelző - Ha a mutató a piros tartományban van, az üzemanyag szintje alacsony.

Üzemóra-számláló (14)

Üzemóra-számláló - Az üzemóra-számláló a munkagép működésének teljes idejét mutatja órában. Az üzemóra-számlálóval határozhatja meg a karbantartási időközök esedékességét. Ebben az ablakban jelennek meg a munkagép alapvető biztonsági adatai is. Lásd: "Alapvető biztonsági funkciók szoftvergombjai".

Hidraulikareteszelő és zárószerkezet felülbírálása (15)

Hidraulika- reteszelés - A hidraulikus funkciók kikapcsolásához nyomja meg a kapcsoló felső részét. A hidraulikus funkciók működtetéséhez állítsa vissza a kapcsolót középső helyzetbe.


FIGYELMEZTETÉS

Mielőtt a munkagép hidraulikus reteszelési rendszerét felülbírálja, a munkaeszköz hidraulikus vezetékeit csatlakoztatni kell a munkagép csatolóihoz. Ha a hidraulikus vezetékeket nyomás alatt emeli fel, megsérülnek a tömítések a csatolóban, és csökkenhet a hidraulikarendszer teljesítménye.


Megjegyzés Kapcsolja be a hidraulikareteszelést, amikor közúton közlekedik a munkagéppel, hogy megakadályozza a munkaeszköz és a rakodókarok véletlen elmozdulását.

Zárószerkezet áthidalása - Ha a felszereltség része, a zárószerkezet felülbírálása lehetővé teszi, hogy a hidraulikus rendszer FELEMELT kartámasszal is használható legyen. Először teljesen állítsa le a gépet. Aktiválja a folyamatos áramlás vezérlését. A reteszelés-felülbírálási funkció bekapcsolásához nyomja meg a reteszelés felülbírálási kapcsolójának alját, majd engedje el a kapcsolót. A reteszelés-felülbírálás és a folyamatos áramlás kikapcsolásához nyomja meg a kapcsoló alját, majd újra engedje el a kapcsolót.

------ FIGYELMEZTETÉS! ------

Előfordulhat, hogy a munkaeszköz váratlanul megmozdul, ha a reteszelés hatálytalanítása funkciót használják a munkaeszközöknél. Ez személyi sérülést, vagy halálos balesetet is okozhat. A reteszelés hatálytalanítása funkciót csak kézi munkaeszközöknél használja.


Megjegyzés Egyes munkaeszközöket nem szabad működtetni, amikor a hidraulikus reteszelési rendszer felülbírálása érvényben van. További tudnivalókat a munkaeszköz használati és karbantartási kézikönyvében talál. Ha a munkagépen olyan munkaeszközt működtetnek, amely esetében ennek a kapcsolónak a megléte esetleges veszélyforrást jelent, forduljon a Cat márkakereskedőjéhez, és cseréltesse le a kapcsolót egy olyanra, amely csak hidraulikus reteszelési funkcióval rendelkezik.

Megjegyzés Ha az Ön munkagépe csak hidraulika-reteszelés kapcsolóval van felszerelve, de az alkalmazási terület szükségessé teszi a hidraulikus reteszelési rendszer felülbírálásának lehetőségét, forduljon a Cat márkakereskedőjéhez, és szereltessen be egy kettős funkciójú kapcsolót.

Megjegyzés Ha a zárószerkezet áthidalása működésben van, világít a rögzítőfék riasztásjelzője. Amikor a reteszelés felülbírálását kikapcsolják, nyomja meg a rögzítőfék kapcsolóját a rögzítőfék kioldásához és a hidraulikus funkciók működésbe hozásához.


FIGYELMEZTETÉS

Ne hagyja a gépet felügyelet nélkül, amikor a reteszelés hatálytalanítása funkció bekapcsolt állapotban van.


Kapcsoló a vezetőfülke ajtaján

A vezetőfülke ajtaján található kapcsoló megakadályozza a munkaeszköz működését, ha a vezetőfülke ajtaja nyitva van. Ha a vezetőfülke ajtaja nincs felszerelve, illetve ha a vezetőfülke ajtaját eltávolították, a hidraulikus munkaeszköz működtetéséhez be kell szerelni a vezetőfülke ajtajának áthidaló dugóját.

Megjegyzés A vezetőfülke ajtajának áthidaló dugója az ülés mögött található, a munkagép bal oldalán. A vezetőfülke ajtajának áthidaló dugója kábelhevederrel van rögzítve a vezetőfülke kábelkötegéhez, a felhasználási hely közelében. Ahhoz, hogy a munkaeszköz hidraulikarendszere akkor is működjön, amikor a vezetőfülke elülső ajtaját eltávolították, vágja el az áthidaló dugót a vezetőfülke kábelkötegéhez rögzítő kábelhevedert, válassza le az elülső ajtó kötegét a vezetőfülke kötegéről az ülés mögött, majd a helyére csatlakoztassa a vezetőfülke ajtajának áthidaló dugóját.



Illusztráció 8g06354134

Ha a vezetőfülke ajtajának áthidaló dugója nem áll rendelkezésre, egy dugót össze lehet szerelni. A dugó összeszerelésére vonatkozó utasításokkal kapcsolatban lásd: M0069152, Biztonsági áthidaló dugó összeszerelése az elülső ajtónál kompakt lánctalpas rakodók, többféle talajon alkalmazható rakodók és csúszókerekes kormányzású rakodók esetében.

Első munkalámpák (16)

Elülső munkalámpák - Nyomja meg a kapcsoló alsó részét a lámpák bekapcsolásához. A világítás kikapcsolásához nyomja meg a kapcsoló felső részét.

Hátsó munkalámpák (17)

Hátsó munkalámpák - Nyomja meg a kapcsoló alsó részét a lámpák bekapcsolásához. A világítás kikapcsolásához nyomja meg a kapcsoló felső részét.

Folyamatos áramlás kapcsolója (18)

Folyamatos áramlás - A folyamatos áramlás vezérlője (18) folyamatosan ellátja a kiegészítő hidraulikakört hidraulikafolyadék-árammal anélkül, hogy ehhez a kiegészítő hidraulikavezérlőt folyamatosan lenyomva kellene tartani. Nyomja meg a folyamatos áramlás billenőkapcsolójának alsó részét. A folyamatos áramlás riasztásjelzőjének folyamatos villogása mutatja, hogy a rendszer a "Folyamatos áramlás kész" üzemmódban van. Nyomja meg a jobb oldali botkormányon található két kiegészítő hidraulikakapcsoló (1 vagy 2) egyikét. Ha a botkormányon forgókapcsoló is van, a forgókapcsolóval is beállíthatja a kívánt áramlási irányt, és néhány másodpercig érvényben tarthatja ezeket a parancsokat. A folyamatos áramlás riasztásjelzőjének villogása megszűnik, és a fény folyamatosan kezd világítani. Ha ekkor elengedi a gombot vagy a forgókapcsolót, azzal bekapcsolja a folyamatos áramlás üzemmódját, ami lehetővé teszi a folyamatos áramlást a kiegészítő hidraulikakörben további parancsok megadása nélkül. A folyamatos áramlás kikapcsolásához nyomja meg a folyamatos áramlás kapcsolójának alsó részét, nyomja meg két kiegészítő hidraulikakapcsoló egyikét vagy fordítsa el a forgókapcsolót tetszőleges irányban.

Gémlengés-csillapító (19)

A gémlengés-csillapító rendszer segít egyenletesebbé tenni a munkagép haladását. Az egyenetlen talajon való haladás a kanál mozgását okozhatja. A gémlengés-csillapító rendszer a bal oldali hengereket használja lengéscsillapítóként. Az emelő hengerek csillapítják a munkaeszközről átadódó erőket.

Gémlengés-csillapító - A gémlengés-csillapító bekapcsolásához nyomja meg a kapcsoló alját. A megfelelő sebességnél aktiválódik a gémlengés-csillapító, és világítani kezd a riasztásjelző. A gémlengés-csillapító kikapcsolásához nyomja meg a kapcsoló felső részét.

Megjegyzés A megfelelő sebességnél deaktiválódik a gémlengés-csillapító, és kialszik a riasztásjelző. A gémlengés-csillapító akkor is deaktiválódik, ha a munkaeszköz billenőfunkcióját használja.

Az alapértelmezett működtetési sebesség körülbelül 8 km/h (5.0 mph) kerekes munkagépek esetében, illetve 6 km/h (3.7 mph) lánctalpas munkagépek esetében.

Megjegyzés Ha a speciális kijelző a felszereltség része, a gémlengés-csillapítás aktiválási sebessége szükség esetén beállítható a használati körülményeknek megfelelően. További tudnivalókkal kapcsolatban lásd: Használati és karbantartási kézikönyv, "Jobb oldali kezelőszervek (alternatív), gémlengés-csillapító".

Visszafordítható ventilátor (20)

A munkagép felszereltségéhez tartozhat egy visszafordítható ventilátor is. Ha átmenetileg megfordítják a hűtőventilátor forgásirányát, az segít eltávolítani a hulladékokat a motortér szűrővel védett területéről, és ily módon javítja a levegőáramlást a motor hűtője és a hidraulikaolaj hűtője között, ami elősegítheti, hogy a munkagép hidegebben működjön.

Állítsa a kapcsolót alsó helyzetbe a visszafordítható ventilátor automatikus üzemmódjának bekapcsolásához. A fordított irányú ciklusok gyakoriságát és időtartamát olyan beállítások szabályozzák, amelyeket csak a márkakereskedő változtathat meg. Nyomja meg röviden a kapcsoló tetejét ahhoz, hogy elindítson egy kézi, fordított irányú ciklust, ha arra szükség van.

Megjegyzés A fordított irányú ciklus időtartamra és gyakoriságra vonatkozó paramétereit a felhasználó a speciális kijelző segítségével változtathatja meg. A részletekkel kapcsolatban lásd: "Gépkezelő kezelőszervei, jobb oldali kezelőszervek (alternatív), menü képernyője, a munkagép beállításai, visszafordítható ventilátor". A fordított irányú ciklus paramétereit a márkakereskedő megváltoztathatja a felszereltséghez tartozó monitortól függetlenül.

Megjegyzés A fordított irányú ciklusok alapbeállítás szerinti gyakorisága: 30 percenként egyszer, 8 másodpercig.

Közúti világítás (21)

Közúti világítás - A műszerfal-világítás és a helyzetjelző lámpák bekapcsolásához állítsa a kapcsolót a középső helyzetbe. Az elülső tompított világítás bekapcsolásához nyomja meg a kapcsoló alját. A világítás kikapcsolásához nyomja meg a kapcsoló felső részét.

Vészhelyzeti lámpák (22)

Vészvillogó vezérlése - Nyomja meg a kapcsoló alját a vészvillogó bekapcsolásához. Nyomja meg a kapcsoló tetejét a vészvillogó kikapcsolásához.

Irányjelzők (23)

Irányjelzők - Nyomja meg a kapcsoló bal oldalát a bal oldali irányjelző bekapcsolásához. Nyomja meg a kapcsoló jobb oldalát a jobb oldali irányjelző bekapcsolásához. Az irányjelzők kikapcsolásához állítsa a kapcsolót a középső helyzetbe.

Motorfordulatszám-szabályozó gomb (24)



Illusztráció 9g03818758

Ezzel a gombbal állíthatja be a motor fordulatszámát. Olyankor használja a motorfordulatszám-szabályozó gombot, ha állandó motorfordulatszámot kíván beállítani. A motor fordulatszámának növeléséhez forgassa a gombot jobbra. A motor fordulatszámának csökkentéséhez forgassa a gombot balra.

Ha a gomb teljesen el van forgatva jobbra, a motorfordulatszám-szabályozó pedál (ha a felszereltség része) lassító pedállá változik, amellyel csökkentheti a motor fordulatszámát. A motorfordulatszám-szabályozó pedál átmenetileg felülbírálja a motorfordulatszám-szabályozás beállított pontját.

Megjegyzés A lassító funkció nem csökkenti a fordulatszámot alacsony alapjáratig. Ne használja ezt a funkciót fékezésre.

Megjegyzés Számos olyan funkció van, amely hatással lehet a munkagép motorjának rendelkezésre álló fordulatszám-tartományára. Részletesebb tudnivalókkal kapcsolatban lásd: Használati és karbantartási kézikönyv, "Motorindítás" fejezetet.

Amikor a DPF (Diesel Particulate Filter, dízelrészecske-szűrő) lámpája világít (ha a felszereltség része), regenerálásra van szükség. A gépkezelő megnövelheti a motor fordulatszámát az aktív regenerálási küszöb eléréséhez. Ez a motorfordulatszám-szabályozó gomb zöld tartománya, amelyen a DPF szimbóluma található.

Lásd: Használati és karbantartási kézikönyv, "Dízel részecskeszűrő regenerálása".

Riasztásjelző panel (25)



Illusztráció 10g06354091
Alapvető elektronikus kijelzőablak

Az állapotjelzők leírása a Használati és karbantartási kézikönyv "Riasztásjelzők" című szakaszában található.

Lopásgátló biztonsági rendszer szoftvergombjai (26)



Illusztráció 11g06354085
Alapvető elektronikus kijelzőablak
(14) Üzemóra-számláló ablaka
(26) Lopásgátló biztonsági rendszer

A PIN-kód megadása

Ha be van kapcsolva a munkagép lopásgátló biztonsági rendszere, az üzemóra-számláló ablakában (14) a "COdE" (Kód) felirat jelenik meg a munkagép beindításakor. Ez az esemény akkor fordul elő, amikor a motorindító kapcsolót (10) ON (Be) helyzetbe fordítja. Adja meg a biztonsági PIN-kódot a szoftvergombokkal (26). Nyomja meg a megfelelő gombot a biztonsági kód beírásához. Páratlan számoknál (1, 3, 5, 7 vagy 9) nyomja meg egyszer a megfelelő gombot. Páros számoknál (2, 4, 6, 8 vagy 0) nyomja meg kétszer a megfelelő gombot. A kód megadása után nyomja meg a nyílgombot a kód megerősítéséhez.

Ha a megadott PIN-kód helyes, a munkagép üzemóráinak száma megjelenik az üzemóra-számláló ablakban (14). Ekkor a motorindító kapcsoló (10) a START helyzetbe állítható a munkagép elindításához.

Ha a megadott PIN-kód helytelen, az ablakban néhány másodpercig villog a "CODE" (Kód) szó, ezt követően újabb kísérletet lehet tenni az indításra.

Megjegyzés Ha a PIN-kódot helytelenül adja meg öt egymást követő alkalommal, a rendszer biztonsági okokból 15 percre lezár. Ez idő alatt még a helyes PIN-kód megadásával sem indítható el a motor. A 15 perces zárolási időszak után a rendszer a szokásos módon feloldható a helyes PIN-kód megadásával.

A PIN-kód megváltoztatása

A gyári alapértelmezett PIN-kód az "1111" kód. A munkagép tulajdonosának a munkagép lopásgátló biztonsági rendszerének bekapcsolása után a lehető leghamarabb meg kell változtatnia ezt a kódot. A PIN-kód a normál kijelzőn változtatható meg 4-6 számjegyből álló tetszőleges kódra. A megváltoztatáshoz először oldja fel a rendszert az aktuális biztonsági PIN-kód megadásával, majd 3 másodpercig tartsa lenyomva egyszerre az "1/2" és az "5/6" jelű szoftvergombot. A rendszer kéri, hogy az új "KÓDOT" adja meg kétszer, mielőtt azt elfogadná új PIN-kódként.

Bluetooth mikrofon (27)

A mikrofon beállítható a mobiltelefonnal való használatra, ami lehetővé teszi a kihangosított kommunikációt. A Bluetooth mikrofon csatlakoztatásával kapcsolatos tudnivalókat a mobilkészülék használati útmutatójában találja.

Jobb oldali kezelőszervek (alternatív)



Illusztráció 12g06353260
(15) Hidraulikareteszelő és zárószerkezet felülbírálása
(16) Elülső munkalámpák
(17) Hátsó munkalámpák
(18) Folyamatos hidraulikus áramlás
(19) Gémlengés-csillapító
(20) Kétirányú ventilátor
(21) Közúti világítás
(22) Vészhelyzeti lámpák
(23) Irányjelző
(24) Motorfordulatszám-szabályozó gomb
(25) Speciális kijelző modul
(27) Bluetooth mikrofon

Speciális kijelző modul (ha a felszereltség része) (25)



Illusztráció 13g06353289
Speciális elektronikus kijelzőablak
(28) Egyedi riasztásjelzők
(29) Szoftveres beviteli gombok
(30) Kijelzőablak

Az opcionális, speciális kijelző számos olyan funkciót tartalmaz, amelyek menüképernyőkön vannak elrendezve.

Meghatározott funkciójú riasztásjelzők (28)

A speciális kijelző tetején öt, egyedi riasztásjelző található. A többi riasztásjelző ikonként jelenik meg a kijelzőablak két szélén. Ezek a riasztásjelzők akkor kapcsolódnak be, amikor szükséges. Lásd: "Riasztásjelzők".

Szoftvergombok (29)

A speciális kijelző alján hat szoftvergomb található. Ezekkel a gombokkal navigálhat a különböző menüképernyőkön, és ezekkel választhatja ki a különböző gépkezelési funkciókat. Mindegyik menü más funkciókat tartalmaz. Az aktuális funkció ikonként jelenik meg a kijelzőablakban, közvetlenül a gomb felett.

Kijelzőablak (30)

A kijelzőablakban jelenik meg az üdvözlő képernyő, a fő felügyeleti képernyő, valamint itt található a különböző menük és beállítási képernyők. A kijelzőablak a hátrameneti kamera monitoraként is működik, amikor ez a funkció be van szerelve és működésben van. Lásd: "Hátrameneti kamera üzemmód".

Felügyeleti képernyő

A felügyeleti képernyő az elsődleges képernyő, amelyen a gépkezelő megtekintheti a műveletekkel kapcsolatos információkat. A képernyő beállításához több háttérszínséma és mérőműszer-elrendezés közül lehet választani. Lásd: "Menüképernyő, a kijelző beállításai".



Illusztráció 14g06364627
A felügyeleti képernyő alapértelmezett elrendezése
(31) Motorhűtő-folyadék hőmérsékletét jelző mérőműszer
(32) Hidraulikaolaj hőmérsékletét jelző mérőműszer
(33) Riasztásjelzők ikonjai
(34) Motorfordulatszám mérőműszere
(35) Üzemóraszámláló és akkumulátorfeszültség-mérő
(36) Kúszósebesség vezérlője
(37) Üzemanyag és dízel kipufogó folyadék (DEF, Diesel Exhaust Fluid) szintjelzője és SCR (Selective Catalytic Reduction, szelektív katalitikus redukció) figyelmeztetés riasztásjelzője
(38) Kedvencek ikon
(39) Tolatókamera ikonja
(40) Menürendszer beviteli ikonja

Motorhűtő-folyadék hőmérsékletét jelző mérőműszer (31)

Ha a mutató a piros zónában van, a motorhűtő-folyadék hőmérséklete túl magas. Ha a mérőműszer számértékei engedélyezve vannak, a háttér színe feketéről pirosra változik, ami azt jelzi, hogy a motorhűtő-folyadék hőmérséklete hamarosan eléri a nem biztonságos tartományt. A munkagépet mielőbb le kell állítani, a motor fordulatszámát pedig alacsony alapjáratra kell állítani, hogy a motor lehűlhessen. Lásd: "A kijelző beállításai, digitális kijelzés".

Hidraulikaolaj hőmérsékletét jelző mérőműszer (32)

Ha a mutató a piros zónában van, a hidraulikaolaj hőmérséklete túl magas. Ha a mérőműszer számértékei engedélyezve vannak, a háttér színe feketéről pirosra változik, ami azt jelzi, hogy a hidraulikaolaj hőmérséklete hamarosan eléri a nem biztonságos tartományt. A hidraulikafunkciókat mielőbb le kell állítani, a motor fordulatszámát pedig alacsony alapjáratra kell állítani, hogy a hidraulikarendszer lehűlhessen. Lásd: "A kijelző beállításai, digitális kijelzés".

A riasztásjelző ikonjai (33)

Több riasztásjelző ikon található a kijelző ablak oldalai mentén, és ezek szükség szerint lépnek működésbe. A figyelmeztetések leírása itt található: "Riasztásjelzők".

Motorfordulatszám mérőműszere (34)

Ha a mutató a piros zónában van, a motor fordulatszáma túl magas. Ha a mérőműszer számértékei engedélyezve vannak, a háttér színe feketéről pirosra változik, ami azt jelzi, hogy a motor fordulatszáma az engedélyezett magas alapjárati érték felett van. Elfogadható értékre kell csökkenteni a fordulatszámot. A probléma okának megállapításához kérje a CAT márkakereskedőjének segítségét. Lásd: "A kijelző beállításai, digitális kijelzés".

Üzemóraszámláló és akkumulátorfeszültség-mérő (35)

Az üzemóra-számláló a munkagép motorjának működési idejét mutatja órában. A kijelzett óraszám alapján kell meghatározni a karbantartási időközöket és a végrehajtandó karbantartási műveleteket. A homokóraikon lassan villog, amikor a motor jár, és ezzel jelzi, hogy az órák rögzítésre kerülnek. Az óraszámláló az aktuális akkumulátorfeszültség is jelzi.

Kúszósebesség vezérlője (36)

Ez a vezérlő akkor jelenik meg, ha engedélyezve van a "Creep Control" (Kúszósebesség vezérlés) funkció. Lásd: "Gépkezelő kezelőszervei, oldalsó haladásvezérlők". A gépkezelő ezzel a vezérlővel állíthatja be a kúszósebességet a főképernyőn úgy, hogy nem kell megjelenítenie a Creep Control (Kúszósebesség vezérlése) beállításának képernyőjét. Lásd: "Menüképernyő, a munkagép beállításai, kúszósebesség vezérlése".

Megjegyzés Az opcionális, speciális kijelző modulra szükség van a kúszósebesség vezérlési funkciójához.

Üzemanyag és dízel kipufogó folyadék (DEF, Diesel Exhaust Fluid) szintjelzője és SCR (Selective Catalytic Reduction, szelektív katalitikus redukció) figyelmeztetés riasztásjelzője (37)

Az üzemanyagszint-jelző műszer az üzemanyagtartályban lévő üzemanyag mennyiségét mutatja. Ha a mutató a piros tartományban van, az üzemanyag szintje alacsony.

Olyan munkagépek esetében, ahol szükség van dízel kipufogó folyadékra (DEF), ez a mérőműszer két, egymástól független mutatót tartalmaz. A felső mutató az üzemanyagtartályban lévő üzemanyag mennyiségét mutatja. Az alsó mutató a DEF-tartályban lévő DEF mennyiségét mutatja.

Megjegyzés A DEF felhasználása lényegesen lassabb, mint a dízel üzemanyagé.

A DEF-mérőműszer alatti ikon az SCR-figyelmeztetés kijelölt riasztásjelzője. Az ikon állapota az SCR-figyelmeztetési szinteknek megfelelőn változik. Teljes körű tájékoztatás itt található: Használati és karbantartási kézikönyv, "Szelektív katalitikus redukció - figyelmeztetési rendszer".

Kedvencek ikon (38)

A "Machine Settings" (munkagép beállításai) és a "Display Settings" (kijelző beállításai) menüben számos olyan beállítás van, amelyet ki lehet választani "Kedvencként" ("Favorite"). Ez segít előhívni a gyakran használt beállításokat anélkül, hogy végig kellene navigálni a menürendszeren, a szokásos módon.

Amikor egy üres csillagikon jelenik meg a jobb szélen lévő szoftvergomb fölött, az aktuálisan kijelölt beállítást ki lehet választani "Kedvencként" ("Favorite") a szoftvergomb megnyomásával. Az üres csillagikon kitöltötté válik, ami azt jelzi, hogy az adott beállítás most már "Kedvenc".

Amikor egy "Kedvencet" beállítanak, a tömör csillagikon mindig megjelenik az egyik szoftvergomb fölött, amikor a fő felügyeleti képernyő az aktív kijelzés. Ha megnyomják a szoftvergombot, az rögtön ahhoz az almenühöz viszi a felhasználót, ahol a "Kedvenc" beállítása található, és kijelöli a beállítást.

Ha akkor nyomják meg a jobb szélső szoftvergombot, amikor egy másik kiválasztható beállítás van kijelölve, akkor ez a beállítás válik az új "Kedvencé" ("Favorite"). Ha akkor nyomják meg a jobb szélső szoftvergombot, amikor az aktuális kedvenc van kijelölve, akkor a "Kedvenc" ("Favorite") jelölés megszűnik, amit az jelez, hogy a tömör csillagikon visszaváltozik üres csillaggá.

Megjegyzés Egyszerre csak egy "Kedvenc" ("Favorite") lehet.

Tolatókamera ikonja (39)

Az ikon alatti szoftvergomb segítségével lehet elérni a tolatókamera képét, amikor az opcionális kamera fel van szerelve. A kijelzőablak átvált az aktuális képernyőről a tolatókamera képére - a haladási iránytól függetlenül -, és így is marad, amíg az "undo" ("visszavonás") ikon alatti szoftvergombot meg nem nyomják. Lásd: Tolatókamera üzemmódja .

Menürendszer beviteli ikonja (40)

A menüképernyőket a Felügyeleti képernyőről lehet elérni az ikon alatti szoftvergomb megnyomásával.

Menüképernyő

A fő menü képernyőjére a felügyeleti képernyőről lehet lépni; ehhez nyomja meg a szoftveres beviteli gombot, a menüképernyő beviteli ikonja alatt. A fő menü képernyője tartalmazza az alábbiakban felsorolt almenük ikonjait és leírásait. Az ikonok vízszintesen görgethetők a szoftvergombok segítségével. Az aktuálisan kiválasztott funkció mindig a képernyő közepén, a többi ikonnál nagyobb méretben látható. Az almenük kiválasztásához nyomja meg a jobb szélső, szoftveres beviteli gombot, a "beviteli nyíl" ikon alatt.

A munkagép beállításainak menüje

A "Machine Settings (Munkagép beállításai)" menü lehetővé teszi a gépkezelő számára, hogy módosítsa a munkagép válaszreakcióinak beállításait és a teljesítmény beállításait. A beállítások az egyes gépkezelői profilokban tárolhatók. Ha a Lopásgátló biztonsági rendszer be van kapcsolva, a beállítás minden alkalommal működésbe lép, amikor egy gépkezelői kódot megadnak a bejelentkezési felugró ablakban. Ha a Lopásgátló biztonsági rendszer nincs bekapcsolva, a munkagépnek azok a beállításai maradnak érvényben, amelyek a KULCS legutóbbi KI helyzetbe fordításakor voltak érvényben. Lásd: "Lopásgátló biztonsági rendszer".

A hajtási rendszer érzékenysége

Ezzel a paraméterrel módosítható a "Drive Control Mode" (Vezetési mód) beállítás, amelyhez három érték tartozik.



Illusztráció 15g03216999

Standard Mode (Alapszintű üzemmód) - egy sáv

Intermediate Mode (Közepes üzemmód) - két sáv

Maximum Mode (Maximális üzemmód) - három sáv

Megjegyzés A Közepes üzemmód (két sáv) a gyári alapértelmezett beállítás.

Megjegyzés A Hajtási vezérlőmód beállítása nem áll vissza a gyári alapértelmezett szintre, amikor a gyújtáskulcs kapcsolóját KI helyzetbe állítják.

Megjegyzés A munkagép egyre agresszívebben fog elindulni, leállni és kanyarodni ahogy egyre agresszívabb vezetés módot választ. Végezzen próbavezetést a munkagéppel nyílt terepen, hogy megismerje a munkagép működésének új tulajdonságait.

Szerelékrendszer érzékenysége

Ezzel a paraméterrel módosítható az "Implement Control Mode" (Szerelék vezérlőmód) beállítása, amelyhez három érték tartozik.



Illusztráció 16g03216999

Fine Control Mode (Finomvezérlési üzemmód) - egy sáv

Standard Mode (Alapszintű üzemmód) - két sáv (gyári alapérték)

Coarse Control Mode (Durvavezérlési üzemmód) - három sáv

Megjegyzés A normál üzemmód (két sáv) a gyári alapértelmezett beállítás.

Megjegyzés A Szerelék vezérlőmódjának beállítása nem áll vissza a gyári alapértelmezett szintre, amikor a gyújtáskulcs kapcsolóját KI helyzetbe állítják.

Megjegyzés A munkagép emelőkarjai és a munkaeszköz-csatlakozó egyre erőteljesebben fog mozogni, ahogy egyre progresszívabb szerelék vezérlőmódot választ. Próbálja ki a szerelék funkcióit nyílt terepen, hogy megismerje a munkagép működésének új tulajdonságait.

Kúszósebesség vezérlése

A kúszósebesség vezérlője lehetővé teszi, hogy a gépkezelő megadja, mekkora maximális sebességgel haladjon a munkagép, ha teljesen kitéríti a botkormányt. A kúszósebesség vezérlőjét használja olyan műveleteknél, ahol alacsony, állandó sebességre van szükség - a motor alapjárati fordulatszámától függetlenül. Ilyen például az útburkolatmarás és az árokásás.

A kúszósebesség 20 fokozattal vezérelhető:

Leglassabb beállítás - egy sáv

Alapbeállítás - öt sáv

Leggyorsabb beállítás - húsz sáv



Illusztráció 17g06360638
A kúszósebesség leképezése
(A) A maximális haladási sebesség %-os értéke
(B) Kúszósebesség beállítása

Megjegyzés Előfordulhat, hogy az alacsonyabb értékű beállításoknál a munkagép nem tud haladni a terepviszonyoktól, a munkaeszköztől, a terheléstől stb. függően. Ha a munkagép adott beállítás mellett nem tud haladni, növelje a kúszósebességet progresszíven magasabb értékre, amíg a munkagép el nem indul.

Megjegyzés Az opcionális, speciális kijelző modulra szükség van a kúszósebesség vezérlési funkciójához. Lásd: "Felügyeleti képernyő, kúszósebesség vezérlője".

Gémlengés-csillapító

A gémlengés-csillapító javítja a haladás minőségét és az anyagmegtartást egyenetlen talajon történő közlekedéskor, amikor a nehéz terhek mozgatása alapvetően emelőhengerekkel és lengéscsillapítókkal történik.

A "Ride Control Adjustment" (Gémlengés-csillapítás beállítása) funkció lehetővé teszi, hogy a gépkezelő megváltoztassa az aktiválási sebességet, amelynek elérésekor a gémlengés-csillapító rendszer bekapcsolódik, amikor a rendszer ON (BE) állapotban van. Lásd: Használati és karbantartási kézikönyv, "Gépkezelő kezelőszervei, jobb oldali kezelőszervek". A módosítást 0.1 km/h (0.06 mph) mértékű lépésekben lehet elvégezni.

Az alapértelmezett működtetési sebesség körülbelül 8 km/h (5 mph) kerekes munkagépek esetében, illetve 6 km/h (3.7 mph) lánctalpas munkagépek esetében.

Machine speed limit (Gép sebességhatára)

A "Machine Speed Limit Adjustment" (Munkagép sebességkorlátozásának beállítása) funkció segítségével meghatározható a maximális haladási sebesség. A módosítást 1%-os lépésekben lehet elvégezni, a munkagép maximális haladási sebességének 20% és 100% közötti tartományában.

Megjegyzés Ha a lopásgátló biztonsági rendszer be van kapcsolva, akkor egy gépkezelői kóddal bejelentkezett felhasználó csak a mester profilban tárolt maximális értékig módosíthatja ezt a beállítást. Lásd: "Menüképernyő, Felhasználók kezelése, Mesterkód és gépkezelői kód".

Megjegyzés Egyes alacsonyabb sebességkorlátozások esetében előfordulhat, hogy a kétsebességes váltás automatikusan kikapcsolásra kerül.

A visszafordítható ventilátor működtetésének gyakorisága

A visszafordítható ventilátor működési idejének intervallumát 6 perc és 240 perc közötti értékre lehet beállítani. Ez az idő a fordított irányú ciklusok közötti idő automatikus üzemmódban. Minél alacsonyabb a beállítás, annál gyakrabban kerül sor a fordított irányú ciklusra. A gyári beállítás 30 másodperc.

Megjegyzés A ventilátor hatékonyabban hűti a motorhűtő-folyadékot és a hidraulikaolajat előremenetben. Ha a ventilátort túl gyakran működtetik fordított irányban, előfordulhat, hogy a munkagép túlmelegszik.

A ventilátor fordított működésének időtartama

A “Reversing Fan Duration” (A ventilátor fordított működésének időtartama) 5 másodperc és 12 másodperc között állítható. Ez az egyes fordított irányú ciklusok időtartama automatikus üzemmódban. A ventilátor automatikusan visszaáll az előre irányú levegőáramlásra minden egyes fordított irányú ciklus után. A gyári alapbeállítás 8 másodperc.

A kijelző beállításának menüje

A “Display Settings” (A kijelző beállításának menüje) lehetővé teszi a gépkezelő számára, hogy módosítsa a kijelző megjelenésének számos paraméterét. Ezek a beállítások az egyes gépkezelői profilok alatt tárolhatók. Ha a Lopásgátló biztonsági rendszer be van kapcsolva, a beállítás minden alkalommal működésbe lép, amikor egy gépkezelői kódot megadnak a bejelentkezési felugró ablakban. Ha a Lopásgátló biztonsági rendszer nincs bekapcsolva, a kijelzőnek azok a beállításai maradnak érvényben, amelyek a KULCS legutóbbi KI helyzetbe fordításakor voltak érvényben. Lásd: "Lopásgátló biztonsági rendszer".

Mértékegység

A "Units Adjustment" (Mértékegységek beállítása) funkcióval lehet váltani a metrikus és az angolszász mértékegységek között. A gyári alapérték az angol nyelv.

Language (Nyelv)

A "Language Adjustment" (Nyelv beállítása) funkcióval lehet váltani a kijelző megjelenítési nyelvei között. Hat nyelv közül lehet választani: angol, spanyol, francia, német, portugál és olasz. A gyári alapérték az angol nyelv.

Digitális kijelzés

A "Digital Readout (Digitális kijelzés)" lehetővé teszi a gépkezelő számára, hogy a mérőműszerek számértékeinek kijelzéseit BE- vagy KIKAPCSOLJA. A gyári alapbeállítás a BEKAPCSOLT helyzet.

Mérőműszerek elrendezése

A "Gauge Layout Adjustment (Mérőműszerek elrendezése)" lehetővé teszi a gépkezelő számára, hogy válasszon a fő felügyeleti képernyő számos elrendezése közül. Lásd: "Felügyeleti képernyő". A gyári alapérték Gauge Layout 1 (1. mérőműszer-elrendezés). Az egyedi éjszakai témát a "hold" ikon jelzi.

Háttér

A Background Adjustment (Háttér beállítása) funkcióval lehet kiválasztani a kijelző háttérszínét.

A hátrameneti vonalak bekapcsolása


FIGYELMEZTETÉS

A tolatókamera vonalainak használata nem helyettesíti a munkagép hátramenetben történő működtetésekor alkalmazandó alapvető biztonsági intézkedéseket és eljárásokat.


Az "Enable Backup Lines Adjustment" (A hátrameneti vonalak módosításának bekapcsolása) lehetővé teszi, hogy a gépkezelő bekapcsolja a referenciavonalakat, amikor a kijelző a tolatókamera üzemmódjában van. A munkagép szélességének referenciavonalai hozzávetőlegesen jelzik a munkagép tolatási útvonalát egyenes vonalú haladás esetében. A hátsó távolság referenciajelölései hozzávetőlegesen jelzik, hogy mennyire közel vannak tárgyak a munkagép hátsó részéhez.



Illusztráció 18g06360638
A hátrameneti vonalak bekapcsolásának beállítása

Válassza ki a zöld "pipa" ikont a hátrameneti vonalak bekapcsolásához. Válassza ki a piros "X" ikont a hátrameneti vonalak kikapcsolásához.

Megjegyzés Soha ne hagyatkozzon a hátrameneti vonalakra, hanem - mielőtt elindul hátramenetben - szemrevételezéssel győződjön meg róla, hogy a munkagép mögött nincsenek akadályok. A hátrameneti vonalakat a gépkezelő módosíthatja, hogy jobban megfeleljenek az egyedi igényeinek. Lásd: "A kijelző beállításai, A hátrameneti vonalak módosítása".

A hátrameneti vonalak módosítása


FIGYELMEZTETÉS

A tolatókamera vonalainak használata nem helyettesíti a munkagép hátramenetben történő működtetésekor alkalmazandó alapvető biztonsági intézkedéseket és eljárásokat.


Ha a hátrameneti vonalak be vannak kapcsolva, az "Adjust Backup Lines Adjustment" (A hátrameneti vonalak módosítása) képernyőn a felhasználónak különböző lehetőségei vannak arra, hogy módosítsa a munkagép szélességének referenciavonalait és a hátsó távolság referenciajelöléseit.



Illusztráció 19g06360705


Illusztráció 20g06364685
A munkagép szélességének referenciavonalai - módosítás
(A) A munkagép szélességének referenciavonalai
(1) A bal/jobb oldali helyzet módosításai
(2) Szög módosításai
(3) Módosítás átváltása

A munkagép szélességéhez tartozó referenciavonalak helyzetét bal és jobb oldali irányban lehet módosítani, valamint mindegyik szögét lehet növelni vagy csökkenteni a gépkezelő igényeinek megfelelően. Lásd: 20. A munkagép szélességének referenciavonalait ajánlott a munkagép lánctalpainak vagy kerekeinek külső oldalaihoz illeszteni, illetve legyenek párhuzamosak a munkagéppel. Ehhez a beállításhoz hasznos lehet egy hosszú szintezőléc, szalag, padka stb. használata.



Illusztráció 21g06364695
A hátsó távolság referenciajelöléseinek módosítása
(A) A hátsó távolság referenciajelölései
(1) A sárga jelek módosítása
(2) A piros jelek módosítása
(3) Módosítás átváltása

A hátsó távolság referenciajelöléseit befelé vagy kifelé lehet állítani a munkagép hátsó részéhez képest (azaz, ahhoz képest közelebb vagy távolabb lehet vinni) a gépkezelő igényeinek megfelelően. Lásd: 21. Ajánlott, hogy ezeket a referenciavonalakat a munkagép hátsó ajtajához viszonyítottan ismert távolságokhoz állítsák be. Ehhez a beállításhoz hasznos lehet egy pár közlekedési bója, zászló, felfestés stb. használata.



Illusztráció 22g06361003
A referenciavonalak eltolásának beállítása
(A) Referenciavezetékek
(1) Bal és jobb oldali eltolás beállítása
(2) Módosítás átváltása

A referenciavonalak balról jobbra irányuló eltolódását bizonyos típusok esetében módosítani lehet, hogy azzal ellensúlyozzák a tolatókamera nem középen lévő helyzetét. Lásd: 22.

Megjegyzés Soha ne hagyatkozzon a hátrameneti vonalakra, hanem - mielőtt elindul hátramenetben - szemrevételezéssel győződjön meg róla, hogy a munkagép mögött nincsenek akadályok.

Megjegyzés A hátrameneti vonalak hasznossága nagyban függ a hátrameneti kamera elhelyezkedésétől és szögétől, ami idővel megváltozhat. A hátrameneti vonalak ellenőrzését és újbóli beállítását rendszeres időközönként el kell végezni. Minden gépkezelőnek ismernie kell a hátrameneti vonalakat, és tisztában kell lennie a jelentésükkel a munkagéphez viszonyítva.

Időformátum

A "Time Format Adjustment (Időformátum beállítása)" lehetővé tesz a gépkezelő számára, hogy válasszon a 12 órás (de./du.) és a 24 órás óraformátum közül, illetve teljesen kikapcsolja az óra kijelzését.

A "Set the Time Adjustment" (Az idő beállítása) lehetővé teszi a gépkezelő számára, hogy beállítsa az aktuális időt.

Adatformátum

A "Date Format Adjustment (Dátumformátum beállítása)" lehetővé teszi a gépkezelő számára, hogy három dátumformátum közül válasszon: HH/NN/ÉÉ, NN/HH/ÉÉ vagy ÉÉ/HH/NN.

A "Set the Date Adjustment" (A dátum beállítása) lehetővé teszi a gépkezelő számára, hogy beállítsa az aktuális dátumot.

Egyedi kép beállítása

Ez a képernyő lehetővé teszi a tulajdonos számára, hogy feltöltsön egy egyedi képet, amelyet a rendszer az indítóképernyő képeként használ; ez látható, amikor a képernyő betölt, miután a kulcsot BE helyzetbe állítják. A képet egy, a munkagép USB-portjába behelyezett USB-meghajtó segítségével lehet betölteni. A képnek jpeg, .jpg, vagy .png formátumúnak kell lennie, amelynek mérete 800 x 400, mivel így illeszkedik a legjobban. Lásd: "Gépkezelő kezelőszervei, Bal oldali kezelőszervek, Elektromos áramellátás aljzata".

Biztonsági türelmi időszak

Ha a munkagép biztonsági rendszere be van kapcsolva, a "Security Grace Period Adjustment (Biztonsági türelmi időszak beállítása)" lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy számos türelmi időszak közül válasszon, ami meghatározza, hogy a munkagép mennyi ideig marad lezáratlan állapotban, miután a kulcsot KI helyzetbe állítják. A türelmi időszak akkor kezdődik el, amikor a kulcsot KI helyzetbe állítják; a türelmi időszak alatt a munkagép nem kéri a PIN újbóli megadását, amikor a kulcsot ismét BE helyzetbe állítják.

A rendelkezésre álló türelmi időszakok: 15 perc, 30 perc, 1 óra, 2 óra és 4 óra. A gyári alapbeállítás 30 másodperc. A mesterkóddal bejelentkezett felhasználó bármelyik rendelkezésre álló türelmi időszakot kiválaszthatja. A gépkezelői kóddal bejelentkezett felhasználó csak a mester profilban tárolt maximális türelmi időszakig módosíthatja ezt az értéket. Lásd a jelen szakaszban: "Lopásgátló biztonsági rendszer", "Felhasználók kezelése, mesterkód" és "Felhasználók kezelése, gépkezelői kód".

Márkakereskedő neve

A "Dealer Name" (Márkakereskedő neve) beállításnál a munkagép tulajdonosa beírhatja a márkakereskedő nevét, vagy bármilyen más szöveget, illetve számokat is megadhat. Ez a bejegyzés fog megjelenni rövid időre az üdvözlő képernyőn a munkagép bekapcsolásakor ("KEYED ON" (Bekapcsolva) állapot). Ha be van állítva az elsődleges kód használata, a beállítás elvégzéséhez meg kell adni az elsődleges kódot. Gépkezelői kóddal nem lehet elérni ezt a beállítást. Lásd: "Felhasználók kezelése, Mesterkód és gépkezelői kód".

Márkakereskedő telefonszáma

A "Dealer Phone" (Márkakereskedő telefonszáma) beállításnál a tulajdonos beírhatja a márkakereskedő telefonszámát, illetve bármilyen más számot is megadhat. Ez a bejegyzés fog megjelenni rövid időre az üdvözlő képernyőn a munkagép bekapcsolásakor ("KEYED ON" (Bekapcsolva) állapot). Ha be van állítva az elsődleges kód használata, a beállítás elvégzéséhez meg kell adni az elsődleges kódot. Gépkezelői kóddal nem lehet elérni ezt a beállítást. Lásd: "Felhasználók kezelése, Mesterkód és gépkezelői kód".

Feladatóra menüje

Ezek a képernyők lehetővé teszik a gépkezelő számára, hogy elindítsa, megállítsa és lenullázza a feladatórát. A feladatok időszámlálója menti a mért értéket a munkagép működése közben, és automatikusan elindul a munkagép következő elindításakor vagy a gépkezelő következő bejelentkezésekor. A rendszer a megfelelő gépkezelői profilban tárolja az egyes időszámlálókat.

Service (szerviz) menü

A “Service Menu” (a Szerviz menü) számos almenüből áll, amelyek lehetővé teszik a felhasználó számára, hogy értékes információkat kapjon a munkagépről. Ezeknek az almenüknek az ismertetése az alábbiakban található:

Diagnosztikai almenü

Az almenühöz tartozó képernyők lehetővé teszik a gépkezelő számára, hogy megtekintsék a munkagép körülményeire vonatkozó aktív (jelenleg érvényben lévő) vagy naplózott (korábban bekövetkezett, esetleg most is aktív vagy már nem aktív) figyelmeztetéseket.

Diagnosztika és események

A diagnosztikai kódok azt jelzik, hogy egy érzékelő vagy egy hardveres alkatrész jelenleg hibás (aktív diagnosztikai jelzés) vagy korábban hibás volt (naplózott diagnosztikai jelzés), és előfordulhat, hogy ez hatással van a munkagép funkcióira.

Az eseménykódok azt jelzik, hogy valamelyik érzékelő olyan körülményt érzékel (aktív esemény) vagy érzékelt korábban (naplózott esemény), amely a munkagép megrongálódását eredményezheti, ha nem hárítják el a lehető leghamarabb.

A diagnosztikai kódoknak és eseménykódoknak három szintjük van; ezek a figyelmeztetés viszonylagos súlyosságát jelzik. A felugró képernyők színe a figyelmeztetési szinttől függően változik.

1. szint - Egy állapot olyan irányba mutat, amely arra utalhat, hogy károsodás történhet, ha az adott működési állapot tartósan fennmarad. Ezen a szinten nem jelenik meg előugró képernyő, de folyamatosan világít a vezetőt figyelmeztető riasztásjelző. Ezeken a képernyőkön a diagnosztikai kód vagy eseménykód zöld háttérrel látható. A gépkezelőnek a lehető leghamarabb le kell állítani a munkagépet, is meg kell vizsgálnia, hogy mi okozza az adott állapotot. Ha egyéb riasztásjelzők nem világítanak, lépjen kapcsolatba Cat márkakereskedőjével, vagy tekintse át a gépkönyvet. Lásd: "Riasztásjelzők".

2. szint - Olyan állapot észlelhető, amely az alkatrészek károsodását okozhatja. Ekkor sárga előugró képernyő jelenik meg, amely az állapottal kapcsolatos információt tartalmazza. A vezetőt riasztó jelzőfény villogni kezd, de hangriasztás nem szólal meg a vezetőfülkében. Ezeken a képernyőkön a diagnosztikai kód vagy eseménykód sárga háttérrel látható. A gépkezelőnek módosítania kell a munkagép működését, vagy végre kell hajtania a kijelzett karbantartási műveletet. Lásd: "Riasztásjelzők".

3. szint - Olyan állapot észlelhető, amely nagy valószínűséggel az alkatrészek komoly károsodását idézhet elő vagy személyi sérülést okozhat. Ekkor piros előugró képernyő jelenik meg, amely az állapottal kapcsolatos információt tartalmazza. A vezetőt riasztó jelzőfény villogni kezd, és hangriasztás is megszólal a vezetőfülkében. Ezeken a képernyőkön a diagnosztikai kód vagy eseménykód piros háttérrel látható. A gépkezelőnek azonnal le kell állítania a munkagépet, és végre kell hajtania a kijelzett karbantartási műveletet, vagy a Cat márkakereskedőjéhez kell fordulnia. Lásd: "Riasztásjelzők".

Megelőző karbantartás almenüje

A "Preventative Maintenance" (megelőző karbantartás) képernyői felugró emlékeztetők, amelyek az ütemezett karbantartási időpontok közeledésére figyelmeztetnek. Ezek az intervallumok a munkagép üzemóráinak számán alapulnak, és a tulajdonos lenullázhatja az értéküket a karbantartás elvégzése után. A képernyőkön további információk is megjelennek:

Maintenance Item (Karbantartandó alkatrész) - Az ellenőrzést, illetve karbantartást igénylő alkatrész.

Interval Hours (Karbantartási időköz órában) - A szervizintervallum vagy a munkagépnek az ismétlődő szervizelései közötti üzemórák száma.

Hours Remaining (Hátralévő órák száma) - A szervizelési művelet esedékességéig hátralévő munkagépórák száma.

Activation Hours (Aktiválás órái) - A munkagép üzemóráinak tényleges értéke, amikor a szerviz esedékes.

Visszaállítás - Válassza ki ezt az ikont a karbantartási intervallum lenullázásához, miután elvégzett egy szervizt.



Illusztráció 23g03704585

Megjegyzés A karbantartási intervallumot csak a főfiókkal lehet alaphelyzetbe állítani.

Állapotparaméterek almenüje

A "Status Parameters" (Állapotparaméterek) képernyő a munkagép egyes, legfontosabb paramétereinek állapotát mutatja meg, mint például a gázszabályozó kapcsoló helyzete, a motorfordulatszáma, a botkormány helyzete, akkumulátorfeszültség és a hajtómotor fordulatszáma. A paraméterek állapotára vonatkozó információk hasznosak lehetnek az alapvető hibaelhárítás során.

Információs almenü

Ezen a képernyőn a rendszerrel kapcsolatos különböző információk jelennek meg, beleértve a következő adatokat:

  • A munkagép gyártási száma

  • A motor ECU hardverének és szoftverének cikkszáma

  • A speciális kijelző hardverének és szoftverének cikkszáma

Ezeket az információkat meg lehet osztani a Cat márkakereskedővel annak biztosítása érdekében, hogy a legfrissebb szoftver legyen telepítve és lehessen élvezni a munkagép gyártása óta bevezetett továbbfejlesztések előnyeit.

USB-szoftver frissítésének almenüje

Lehetővé teszi, hogy a Cat márkakereskedő szükség szerint elvégezze a speciális kijelző szoftverének szervizelését.

Felhasználók kezelése

A speciális kijelző legújabb szoftverével ellátott munkagépek esetében a felhasználó a biztonsági rendszert ennek a menünek a segítségével kapcsolhatja be. A biztonsági rendszert a Cat márkakereskedő folyamatosan bekapcsolt állapotúra állíthatja a munkagép konfigurációjától függetlenül. Lásd a jelen szakaszban: "Lopásgátló biztonsági rendszer".

Ha a biztonsági rendszer be van kapcsolva, a Felhasználók kezelése menüképernyők lehetővé teszik gépkezelői profilok hozzáadását, törlését és szerkesztését, valamint a munkagépre vagy a gépkezelőre vonatkozó információk újbóli beállítását.

A profiloknak két típusa van: a mester profil, amelyhez a bejelentkezési folyamat során, a mesterkód megadásával lehet hozzáférni, valamint egy vagy több gépkezelői profil, amelyhez egy gépkezelői kód megadásával lehet hozzáférni. A mesterkód vagy a gépkezelői kód megadása egyedi jogosultságokat biztosít az információk megtekintését és szerkesztését illetően.

Elsődleges kód

Az alapértelmezett mesterkód "1111" és akkor lép érvénybe, amikor a Lopásgátló biztonsági rendszert először bekapcsolják. A biztonságra vonatkozó bevált gyakorlatoknak megfelelően ezt a kódot a tulajdonosnak a lehető leghamarabb meg kell változtatnia. Amikor mesterkóddal vannak bejelentkezve, a Felhasználók kezelése menüben különböző opciók állnak rendelkezésre a következők szerint:

Megtekintés - Az elsődleges gépkezelő a következő adatokat tekintheti meg és szerkesztheti az egyes gépkezelői profilokban.

  • A gépkezelői profilok neve legfeljebb 15 ASCII karakterből állhat.

  • A gépkezelő bejelentkezése óta eltelt üzemórák száma.

  • A felhasznált üzemanyag összesített mennyisége, amikor a gépkezelő be volt jelentkezve (csak elektronikus motorok esetében).

  • Az üzemórák számát és a felhasznált üzemanyagot egymástól függetlenül lehet nullázni.

  • Azok az események és diagnosztikai kódok, amelyek a gépkezelő bejelentkezése óta fordultak elő.

Add Operator (Gépkezelő hozzáadása) - Ezzel a funkcióval az elsődleges gépkezelő gépkezelői profilokat vehet fel, valamint megadhatja a gépkezelő nevét és kódját.

Delete Operator (Gépkezelő törlése) - Ezzel a funkcióval az elsődleges gépkezelő törölheti a gépkezelői profilokat. Az elsődleges gépkezelő nem törölhető.

Edit Operator (Gépkezelő szerkesztése) - Ezzel a funkcióval az elsődleges gépkezelő megváltoztathatja az aktuális gépkezelőnevet és -kódot.

Az idő és a dátum beállítása - Lehetővé teszi a mester szintű gépkezelő számára, hogy beállítsa az aktuális időt és dátumot.

Gyári alapértelmezett beállítások helyreállítása - Lehetővé teszi a mester szintű gépkezelő számára, hogy helyreállítsa a munkagép gyári alapértelmezett beállításait a mester profil esetében (Saját alapértelmezett beállítások helyreállítása), illetve a mester profil és az összes gépkezelői profil esetében (Összes alapértelmezett beállítás helyreállítása).

Megjegyzés A mester profilban a Biztonsági türelmi időszakra és a Munkagép sebességkorlátozására vonatkozóan megadott beállítások lesznek a megengedett legfelső értékek az összes gépkezelői profil esetében. A gépkezelői kóddal bejelentkezett felhasználó csak a gyárilag engedélyezett minimális érték és a mester profilban tárolt maximális érték között módosíthatja ezeket a beállításokat. Lásd a jelen szakaszban: "A munkagép beállításai, Sebességkorlátozás" és "Gépkezelői beállítások, Biztonsági türelmi időszak".

Operator Code (Gépkezelői kód)

Gépkezelői profilokat csak akkor lehet létrehozni, ha mesterkóddal jelentkeznek be a rendszerbe. A gépkezelő profil létrehozása közben egy egyedi gépkezelő kódot (négy vagy hat számjegyű) kell kiválasztani. Amikor gépkezelői kóddal vannak bejelentkezve, a Felhasználók kezelése menüben különböző opciók állnak rendelkezésre a következők szerint:

Megtekintés - A gépkezelő a következő adatokat tekintheti meg az aktuálisan bejelentkezett gépkezelőre vonatkozóan.

  • Az aktuális gépkezelő neve.

  • A gépkezelő bejelentkezése óta eltelt üzemórák száma.

  • A felhasznált üzemanyag összesített mennyisége, amikor a gépkezelő be volt jelentkezve (csak elektronikus motorok esetében).

  • A kijelzőn megjelenített események és diagnosztikai kódok, amelyek a gépkezelő bejelentkezése óta fordultak elő.

Edit Operator (Gépkezelő szerkesztése) - Ezzel a funkcióval a gépkezelő megváltoztathatja az aktuális gépkezelőnevet és -kódot.

Megjegyzés Amikor profilt váltanak, meg kell várni, hogy a biztonsági türelmi időszak leteljen, hogy a kulcs következő BE helyzetbe fordításakor megjelenjen a bejelentkezési kód bevitelére szolgáló felugró ablak. A jelenlegi profilnál beállított, türelmi időszakot figyelmen kívül lehet hagyni a kulcs KI helyzetbe fordításakor; ehhez válassza ki a zöld pipa jel alatti szoftvergombot. Ennek kiválasztásával a munkagép körülbelül 30 másodpercen belül leáll, ami gyorsabb váltást tesz lehetővé a profilok között.

Lopásgátló biztonsági rendszer

Ha engedélyezve van ez a funkció, a gépkezelőnek a motor elindítása előtt meg kell adnia az érvényes gépkezelői kódot. Egy elsődleges kód és legfeljebb 50 különböző gépkezelői kód használható.

Az érvényes kód megadásakor a rendszer automatikusan betölti az adott gépkezelői profilhoz korábban mentett munkagép-beállításokat és kijelzési beállításokat. Lásd: "Menüképernyő, A munkagép beállításai és a Kijelző beállításai".

  • Páratlan szám (1,3,5,7 vagy 9) beírásához nyomja meg egyszer a megfelelő gombot.

  • Páros szám (2,4,6,8 vagy 0) beírásához nyomja meg kétszer gyorsan a gombot.

A kód megadása után nyomja meg az "Enter" gombot a kód megerősítéséhez. Ha a megadott kód helytelen, a kijelzőablakban néhány másodpercig villog az "Invalid Code" (Érvénytelen kód) üzenet, ezt követően újabb kísérletet lehet tenni a kód beírására. Ha a kód helyes, megjelenik a gépkezelő üdvözlő képernyője, és a rendszer betölti a munkagép-beállításokat és kijelzési beállításokat a gépkezelői profilból. Ekkor a motorindító kapcsoló a START helyzetbe állítható a munkagép elindításához.

Megjegyzés Ha a PIN-kódot helytelenül adja meg öt egymást követő alkalommal, a rendszer biztonsági okokból 15 percre zárolja magát. Ez idő alatt még a helyes PIN-kód megadásával sem indítható el a motor. A 15 perces zárolási időszak után a rendszer a szokásos módon feloldható a helyes PIN-kód megadásával.

Megjegyzés A speciális kijelző legújabb szoftverével ellátott munkagépek esetében a felhasználó a biztonsági rendszert a "User Management" (Felhasználók kezelése) almenü segítségével kapcsolhatja be. A biztonsági rendszert a Cat márkakereskedő folyamatosan bekapcsolt állapotúra állíthatja a munkagép konfigurációjától függetlenül.

Backup Camera Mode (Hátrameneti kamera üzemmód)


FIGYELMEZTETÉS

A tolatókamera vonalainak használata nem helyettesíti a munkagép hátramenetben történő működtetésekor alkalmazandó alapvető biztonsági intézkedéseket és eljárásokat.


Megjegyzés



Illusztráció 24g06362372

A kamera képernyőjén láthatók a csatlakoztatott kamera (ha a felszereltség része) által küldött képek. A kijelző automatikusan a kamera képernyőjére kapcsol, amikor a munkagép hátramenetben való haladásra kap utasítást. Amint a hátramenetre vonatkozó parancs már nem érvényes, a képernyő automatikusan visszavált az előző képernyőre.

A kamera kijelzője nem aktív, azt bármikor be lehet kapcsolni a felügyeleti képernyőn; ehhez nyomja meg a bal szélső szoftvergombot, amely fölött egy kamerát ábrázoló ikon látható. A gomb újbóli megnyomása visszaviszi a felhasználót a felügyeleti képernyőre.

Megjegyzés A kijelzőn egy rövid időre a kamera képe látható minden alkalommal, amikor a rögzítőféket kioldják.

Megjegyzés Soha ne hagyatkozzon a hátrameneti vonalakra, hanem - mielőtt elindul hátramenetben - szemrevételezéssel győződjön meg róla, hogy a munkagép mögött nincsenek akadályok. A hátrameneti vonalakat a gépkezelő módosíthatja, hogy jobban megfeleljenek az egyedi igényeinek. Lásd: "A kijelző beállításai, A hátrameneti vonalak módosítása".

A vezetőfülke egyéb funkciói

Zárószerkezet vezérlője



Illusztráció 25g06353312
Kartámaszok

Zárószerkezet vezérlője - Állítsa a kartámaszokat FELEMELT helyzetbe a hidraulikus kezelőszervek reteszeléséhez.

Megjegyzés Ha a kartámaszt FELEMELT pozícióba állítja, a rögzítőfék bekapcsol. Állítsa a kartámaszokat LEENGEDETT helyzetbe, és nyomja meg a rögzítőfék kapcsolóját a hidraulikus kezelőszervek bekapcsolásához.

Megjegyzés A motor beindításakor ki kell engedni a rögzítőféket a hidraulika-vezérlők bekapcsolásához. Ha üzemelés közben a kartámaszokat felemeli vagy leengedi, oldja ki a rögzítőféket a hidraulika-vezérlők bekapcsolásához.

Motorfordulatszám-szabályozó



Illusztráció 26g06353347

Motorfordulatszám-szabályozó - A motor fordulatszámának növeléséhez nyomja le a motorfordulatszám-szabályozó pedált. A motor fordulatszámának csökkentéséhez engedje fel a motorfordulatszám-szabályozó pedált. A motorfordulatszám-szabályozó pedál visszatér a motorfordulatszám-szabályozó gomb beállítására.

Megjegyzés Ha a motorfordulatszám-szabályozó gomb teljesen el van forgatva jobbra, akkor a motorfordulatszám-szabályozó pedál csökkenti a motor fordulatszámát.

Megjegyzés A lassító funkció nem csökkenti a fordulatszámot alacsony alapjáratig. Ne használja ezt a funkciót fékezésre.

Megjegyzés Számos olyan funkció van, amely hatással lehet a munkagép motorjának rendelkezésre álló fordulatszám-tartományára. Részletesebb tudnivalókkal kapcsolatban lásd: Használati és karbantartási kézikönyv, "Motorindítás" fejezetet.

Ülés felfüggesztése



Illusztráció 27g06353392
(40) Előre/hátra állítás
(41) A felfüggesztés beállítása

Előre-hátra állító kar (40) - Az ülés beállításához használja a kart.

Magasság (41) - Az ülés felfüggesztésének beállításához fordítsa el a gombot. Nagyobb testsúlyú gépkezelő esetén forgassa a gombot az óramutató járásával megegyező irányba. Kisebb testsúlyú gépkezelő esetén forgassa a gombot az óramutató járásával ellentétes irányba.

Standard ülés



Illusztráció 28g06353400
(40) Előre/hátra állítás


Illusztráció 29g06353409
(40) Előre/hátra állítás

Légrugós ülés



Illusztráció 30g06353444
(40) Előre/hátra állítás
(41) A felfüggesztés beállítása
(42) Fűtés (lásd: az ülés fűtőegységének kezelőszervei)
(43) Ülés dőlésszöge (emelkedő/lejtő)
(44) Deréktámasz

Az ülés beállítása

A felfüggesztés merevségének növeléséhez nyomja be a gombot (41). A felfüggesztés merevségének csökkentéséhez, húzza meg a gombot. A fűtés az elöl található gombbal (42) kapcsolható be. Az ülés a bal oldalon lévő karral (43) dönthető előre és hátra. A deréktámasz (44) az ülés bal hátsó részén található gombbal állítható be.

Megjegyzés A motor indítókapcsolójának kulcsának a BE helyzetben kell lennie az ülés merevségének növeléséhez.

Az ülés fűtőegységének kezelőszervei



Illusztráció 31g06353516

------ FIGYELMEZTETÉS! ------

Bizonyos emberek esetében hő által kiváltott égési sérülések fordulhatnak elő, amikor az ülésfűtést használják. Ne használja az ülésfűtést, ha nem képes megfelelően érzékelni a hőmérséklet változásait, ha nem képes megfelelően érzékelni a fájdalmat, illetve ha érzékeny a bőre.


Az ülés fűtőegységének szabályozókapcsolója (42) az ülés közepének közelében található, közvetlenül az üléspárna alatt.

Nyomja meg a kapcsoló felső részét az ülés fűtőegységének bekapcsolásához. A kapcsoló lámpájának ki kell gyulladnia, ami azt jelzi, hogy a kapcsoló BE helyzetben van. Nyomja meg a kapcsoló alsó részét az ülés fűtőegységének kikapcsolásához.

Megjegyzés Ha a kapcsoló BE helyzetben van, az ülés fűtőegysége akkor is működik, ha a kapcsoló lámpája nem világít. A meghibásodott lámpát a lehető leghamarabb ki kell cserélni.

Kartámasztó rúd és kezelőszervek - beállítás

A kartámasztó rúd és a botkormányok egységeinek beállítását módosítani lehet a gépkezelő kényelmének fokozása érdekében.

Vezetőfülkére felszerelt kezelőszervek és mechanikusan felfüggesztett ülés



Illusztráció 32g06353534
Mechanikusan felfüggesztett ülés

  1. Szerelje le a három biztosítóanyát és alátétet (A).

  2. Emelje fel a kezelőszervek tartókengyelét az alternatív rögzítési nyílásokhoz (B).

  3. Állítsa be szükség szerint az előre/hátra irányuló helyzetet.

  4. Szerelje vissza az alátéteket és a biztosítóanyákat (A).

  5. A nyomaték legyen 15 ± 3 N·m (11 ± 2 lb ft).

Ülésre felszerelt kezelőszervek és légrugós felfüggesztésű ülés



Illusztráció 33g06353580
Légrugós felfüggesztésű ülés

  1. Szerelje le a három biztosítóanyát és alátétet (A).

  2. Emelje fel a kezelőszervek tartókengyelét az alternatív rögzítési nyílásokhoz (B).

  3. Állítsa be szükség szerint az előre/hátra irányuló helyzetet.

  4. Szerelje vissza az alátéteket és a biztosítóanyákat (A).

Botkormány kezelőszervek

A botkormánynak három vezérlési sémája lehet, a munkagép felszereltségétől függően. Mindegyik vezérlési séma hatással van a munkaeszköz mozgására és a munkagép mozgására. Mindegyik séma ismertetése külön szakaszban történik, az alábbiakban.

1. Cat vezérlési séma - Az alapbeállítás szerinti vezérlési séma olyan munkagépek esetében, amelyek NINCSENEK felszerelve az opcionális, a kezelési séma kiválasztására szolgáló funkcióval vagy kijelölt H-vezérlési séma funkciójával. Az "1"-es opciójú vezérlési séma olyan munkagépek esetében, amelyek fel vannak szerelve a kezelési séma kiválasztására szolgáló funkcióval. Lásd: Használati és karbantartási kézikönyv, "Gépkezelő kezelőszervei, bal oldali kezelőszervek, a kezelési séma kiválasztására szolgáló kapcsoló".

2. H-vezérlési séma - Az alapbeállítás szerinti vezérlési séma olyan munkagépek esetében, amelyek fel vannak szerelve az opcionális, kijelölt H-vezérlési séma funkciójával. Az "2"-es opciójú vezérlési séma olyan munkagépek esetében, amelyek fel vannak szerelve a kezelési séma kiválasztására szolgáló funkcióval. Lásd: Használati és karbantartási kézikönyv, "Gépkezelő kezelőszervei, bal oldali kezelőszervek, a kezelési séma kiválasztására szolgáló kapcsoló".

3. Kéz és láb vezérlési séma - Az alapbeállítás szerinti vezérlési séma olyan munkagépek esetében, amelyek fel vannak szerelve az opcionális, elektrohidraulikus (EH, Electrohydraulic) kézi- és lábműködtetésű kezelőszervekkel.

A kiegészítő hidraulikarendszerre vonatkozó utasításokkal kapcsolatban lásd a Használati és karbantartási kézikönyv, "Kiegészítő hidraulikus kezelőszervek" című szakaszában a három vezérlési sémát.

Megjegyzés Nem minden munkagép van felszerelve az ebben a szakaszban ismertetett, valamennyi kezelőszervvel.

Cat vezérlési séma: bal oldali botkormány



Illusztráció 34g03217557
Tájékoztató fólia a bal oldali botkormányhoz

Előremenet

Előrehaladás - Tolja előre a botkormányt az előremenetben történő haladáshoz.

Hátra

Hátramenet - Húzza hátra a botkormányt a hátramenetben történő haladáshoz.

Jobbra fordulás

Jobbra fordulás - Mozgassa jobbra a botkormányt a munkagép jobbra fordításához.

Balra fordulás

Balra fordulás - Mozgassa balra a botkormányt a munkagép balra fordításához.

Kürt

Kürt - Nyomja meg a kapcsolót a kürt megszólaltatásához. A kürttel figyelmeztesse a közelben tartózkodókat.

Két sebesség vezérlő

Kétsebességes - A „nyúl” üzemmód bekapcsolásához nyomja meg, majd engedje fel a bal oldali botkormány elején található működtető kapcsolót. A „nyúl” üzemmód működtetéséhez a többfunkciós kapcsolónak is a kétsebességes helyzetben kell lennie. A kapcsolóra vonatkozó utasításokkal kapcsolatban lásd a fentiekben: "Többfunkciós kapcsoló a bal oldali kioldó gombhoz (3)".

Megjegyzés Amikor "nyúl" üzemmódban halad, tartsa a munkaeszközt a talaj közelében. Ez a módszer maximálisra növeli a munkagép stabilitását.

Kúszósebesség vezérlése

A kúszósebesség vezérlője lehetővé teszi, hogy a gépkezelő megadja, mekkora maximális sebességgel haladjon a munkagép, ha teljesen kitéríti a botkormányt. A kúszósebesség vezérlését olyan műveleteknél használhatja, amelyek lassú, állandó, a motor alapjárati sebességétől független sebességet igényelnek.

Kúszósebesség vezérlése - A kúszósebesség vezérlőjének kikapcsolásához állítsa meg a munkagépet, és állítsa vissza a botkormányokat az ÜRES helyzetbe. A kúszósebesség vezérlésének bekapcsolásához nyomja meg a bal oldali botkormány bal alsó kapcsolóját. A kúszósebesség vezérlőjének kikapcsolásához állítsa meg a munkagépet, és állítsa vissza a botkormányokat az ÜRES helyzetbe. A kúszósebesség vezérlésének kikapcsolásához nyomja meg a bal oldali botkormány bal alsó kapcsolóját.

A kúszósebesség vezérlésére vonatkozó részletes tudnivalókkal kapcsolatban lásd: "Jobb oldali kezelőszervek (alternatív), Kúszósebesség vezérlése".

Cat vezérlési séma: jobb oldali botkormány



Illusztráció 35g01259303
Tájékoztató fólia a jobb oldali botkormányhoz

Leengedés

Leengedés - A munkaeszköz leengedéséhez tolja előre a botkormányt.

Ürítés

Ürítés - A munkaeszköz lefelé billentéséhez mozdítsa jobbra a botkormányt.

Emelés

Emelés - A munkaeszköz felemeléséhez húzza hátra a botkormányt.

Billentés hátra

Billentés hátra - A munkaeszköz felfelé billentéséhez mozdítsa balra a botkormányt.

Lebegés

Lebegés - A lebegés lehetővé teszi, hogy a munkaeszköz kövesse a talaj körvonalát.

Az alábbi körülmények aktiválják a gép lebegési funkcióját.

Állítsa a botkormányt az ALACSONYABB helyzetbe, és nyomja meg a gombot. Ezzel aktiválta a lebegés funkciót. Most már elengedheti a gombot.

Mihelyt a lebegési funkció be van kapcsolva, visszaállíthatja a botkormányt az üres helyzetbe a lebegési funkció befolyásolása nélkül. A lebegés addig bekapcsolva marad, amíg a jobb oldali botkormány gombját újra meg nem nyomja. A lebegési funkció akkor is kikapcsolódik, amikor a gépkezelő felemeli a kanalat, illetve leengedi a kanalat úgy, hogy 15%-nál nagyobb utat tesz meg a botkormánnyal annak működési tartományában.

Kiegészítő kirázás mód

A kiegészítő kirázási módban a munkaeszköz erőteljes mozgásokat végez annak érdekében, hogy kilökje a nedves vagy tapadós anyagot.

Állítsa a jobb oldali botkormány forgókapcsolóját az ÜRES helyzetbe 2 másodpercen belül háromszor a kiegészítő kirázási mód működtetéséhez. A kiegészítő kirázás mód bekapcsolva marad, miközben a forgókapcsolót előre és hátra mozgatja az ÜRES álláson keresztül. A normális kiegészítő vezérlési mód akkor tér vissza, ha a forgókapcsoló mozgása megszűnik.

A kanál kirázási módja

A kanál kirázási módjában a munkaeszköz erőteljes mozgásokat végez annak érdekében, hogy kilökje a nedves vagy tapadós anyagot.

Állítsa a jobb oldali botkormány forgókapcsolóját az ÜRES helyzetbe 2 másodpercen belül háromszor a kanál kirázási módjának működtetéséhez. A kanál kirázási módja működésben marad, miközben a jobb oldali botkormányt jobbra és mozgatja az ÜRES helyzeten keresztül. A kanál szokásos vezérlőmódja akkor áll helyre, amikor a jobb oldali botkormány mozgatása abbamarad.

H-vezérlési séma: bal oldali botkormány



Illusztráció 36g03833367
Tájékoztató fólia a bal oldali botkormányhoz

Előrehaladás

Előremenet - Tolja előre a bal oldali botkormányt a munkagép bal oldalának előremenetben történő mozgatásához.

Tolja előre egyformán mindkét botkormányt, ha egyenes vonalban kíván előrehaladni a munkagéppel.

Hátramenet

Hátramenet - Húzza hátra a bal oldali botkormányt a munkagép bal oldalának hátramenetben történő mozgatásához.

Húzza hátra egyformán mindkét botkormányt, ha egyenes vonalban kíván hátrafelé haladni a munkagéppel.

Jobbra fordulás

Nyomja előre a bal oldali botkormányt a munkagép jobbra fordításához.

Nyomja a bal oldali botkormányt előre, és húzza a jobb oldali botkormányt hátra a munkagép gyors jobbra fordításához.

Kürt

Kürt - Nyomja meg a kapcsolót a kürt megszólaltatásához. A kürttel figyelmeztesse a közelben tartózkodókat.

Két sebesség vezérlő

Kétsebességes - A „nyúl” üzemmód bekapcsolásához nyomja meg, majd engedje fel a bal oldali botkormány elején található működtető kapcsolót. A „nyúl” üzemmód működtetéséhez a többfunkciós kapcsolónak is a kétsebességes helyzetben kell lennie. A kapcsolóra vonatkozó utasításokkal kapcsolatban lásd a fentiekben: "Többfunkciós kapcsoló a bal oldali kioldó gombhoz (3)".

Megjegyzés Amikor "nyúl" üzemmódban halad, tartsa a munkaeszközt a talaj közelében. Ez a módszer maximálisra növeli a munkagép stabilitását.

Leengedés

Leengedés - A munkaeszköz leengedéséhez mozgassa a botkormányt jobbra.

Emelés

Emelés - A munkaeszköz felemeléséhez mozgassa a botkormányt balra.

Kúszósebesség vezérlése

A kúszósebesség vezérlője lehetővé teszi, hogy a gépkezelő megadja, mekkora maximális sebességgel haladjon a munkagép, ha teljesen kitéríti a botkormányt. A kúszósebesség vezérlését olyan műveleteknél használhatja, amelyek lassú, állandó, a motor alapjárati sebességétől független sebességet igényelnek.

Kúszósebesség vezérlése - A kúszósebesség vezérlőjének kikapcsolásához állítsa meg a munkagépet, és állítsa vissza a botkormányokat az ÜRES helyzetbe. A kúszósebesség vezérlésének bekapcsolásához nyomja meg a bal oldali botkormány bal alsó kapcsolóját. A kúszósebesség vezérlőjének kikapcsolásához állítsa meg a munkagépet, és állítsa vissza a botkormányokat az ÜRES helyzetbe. A kúszósebesség vezérlésének kikapcsolásához nyomja meg a bal oldali botkormány bal alsó kapcsolóját.

A kúszósebesség vezérlésére vonatkozó részletes tudnivalókkal kapcsolatban lásd: "Jobb oldali kezelőszervek (alternatív), Kúszósebesség vezérlése".

H-vezérlési séma: jobb oldali botkormány



Illusztráció 37g03833372
Tájékoztató fólia a jobb oldali botkormányhoz

Előrehaladás

Előremenet - Tolja előre a jobb oldali botkormányt a munkagép jobb oldalának előremenetben történő mozgatásához.

Tolja előre egyformán mindkét botkormányt, ha egyenes vonalban kíván előrehaladni a munkagéppel.

Hátramenet

Hátramenet - Húzza hátra a jobb oldali botkormányt a munkagép jobb oldalának hátramenetben történő mozgatásához.

Húzza hátra egyformán mindkét botkormányt, ha egyenes vonalban kíván hátrafelé haladni a munkagéppel.

Balra fordulás

Nyomja előre a jobb oldali botkormányt a munkagép balra fordításához.

Nyomja a jobb oldali botkormányt előre, és húzza a bal oldali botkormányt hátra a munkagép gyors balra fordításához.

Ürítés

Ürítés - A munkaeszköz lefelé billentéséhez mozdítsa jobbra a botkormányt.

Billentés hátra

Billentés hátra - A munkaeszköz felfelé billentéséhez mozdítsa balra a botkormányt.

Lebegés

Lebegés - A lebegés lehetővé teszi, hogy a munkaeszköz kövesse a talaj körvonalát.

Az alábbi körülmények aktiválják a gép lebegési funkcióját.

Állítsa a botkormányt az ALACSONYABB helyzetbe, és nyomja meg a jobb oldali botkormányon található gombot. Ezzel aktiválta a lebegés funkciót. Most már elengedheti a gombot.

Mihelyt a lebegési funkció be van kapcsolva, visszaállíthatja a botkormányt az üres helyzetbe a lebegési funkció befolyásolása nélkül. A lebegés addig bekapcsolva marad, amíg a jobb oldali botkormány gombját újra meg nem nyomja. A lebegési funkció akkor is kikapcsolódik, amikor a gépkezelő felemeli a kanalat, illetve leengedi a kanalat úgy, hogy 15%-nál nagyobb utat tesz meg a botkormánnyal annak működési tartományában.

Kiegészítő kirázás mód

A kiegészítő kirázási módban a munkaeszköz erőteljes mozgásokat végez annak érdekében, hogy kilökje a nedves vagy tapadós anyagot.

Állítsa a jobb oldali botkormány forgókapcsolóját az ÜRES helyzetbe 2 másodpercen belül háromszor a kiegészítő kirázási mód működtetéséhez. A kiegészítő kirázás mód bekapcsolva marad, miközben a forgókapcsolót előre és hátra mozgatja az ÜRES álláson keresztül. A normális kiegészítő vezérlési mód akkor tér vissza, ha a forgókapcsoló mozgása megszűnik.

A kanál kirázási módja

A kanál kirázási módjában a munkaeszköz erőteljes mozgásokat végez annak érdekében, hogy kilökje a nedves vagy tapadós anyagot.

Állítsa a jobb oldali botkormány forgókapcsolóját az ÜRES helyzetbe 2 másodpercen belül háromszor a kanál kirázási módjának működtetéséhez. A kanál kirázási módja működésben marad, miközben a jobb oldali botkormányt jobbra és mozgatja az ÜRES helyzeten keresztül. A kanál szokásos vezérlőmódja akkor áll helyre, amikor a jobb oldali botkormány mozgatása abbamarad.

Kéz és láb vezérlési séma: bal oldali kezelőszervek



Illusztráció 38g03819342
Tájékoztató fólia a bal oldali kezelőszervekhez

Megjegyzés A munkagépen lévő fólián a háttér fekete, míg a karakterek és a szimbólumok fehérek.

Előrehaladás

Előremenet - Tolja előre a bal oldali botkormányt a munkagép bal oldalának előremenetben történő mozgatásához.

Tolja előre egyformán mindkét botkormányt, ha egyenes vonalban kíván előrehaladni a munkagéppel.

Hátramenet

Hátramenet - Húzza hátra a bal oldali botkormányt a munkagép bal oldalának hátramenetben történő mozgatásához.

Tolja hátra egyformán mindkét botkormányt, ha egyenes vonalban kíván hátrafelé haladni a munkagéppel.

Jobbra fordulás

Nyomja előre a bal oldali botkormányt a munkagép jobbra fordításához.

Nyomja a bal oldali botkormányt előre, és húzza a jobb oldali botkormányt hátra a munkagép gyors jobbra fordításához.

Kürt

Kürt - Nyomja meg a kapcsolót a kürt megszólaltatásához. A kürttel figyelmeztesse a közelben tartózkodókat.

Két sebesség vezérlő

Kétsebességes - A „nyúl” üzemmód bekapcsolásához nyomja meg, majd engedje fel a bal oldali botkormány elején található működtető kapcsolót. A „nyúl” üzemmód működtetéséhez a többfunkciós kapcsolónak is a kétsebességes helyzetben kell lennie. A kapcsolóra vonatkozó utasításokkal kapcsolatban lásd a fentiekben: "Többfunkciós kapcsoló a bal oldali kioldó gombhoz (3)".

Megjegyzés Amikor "nyúl" üzemmódban halad, tartsa a munkaeszközt a talaj közelében. Ez a módszer maximálisra növeli a munkagép stabilitását.

Kúszósebesség vezérlése

A kúszósebesség vezérlője lehetővé teszi, hogy a gépkezelő megadja, mekkora maximális sebességgel haladjon a munkagép, ha teljesen kitéríti a botkormányt. A kúszósebesség vezérlését olyan műveleteknél használhatja, amelyek lassú, állandó, a motor alapjárati sebességétől független sebességet igényelnek.

Kúszósebesség vezérlése - A kúszósebesség vezérlőjének kikapcsolásához állítsa meg a munkagépet, és állítsa vissza a botkormányokat az ÜRES helyzetbe. A kúszósebesség vezérlésének bekapcsolásához nyomja meg a bal oldali botkormány bal alsó kapcsolóját. A kúszósebesség vezérlőjének kikapcsolásához állítsa meg a munkagépet, és állítsa vissza a botkormányokat az ÜRES helyzetbe. A kúszósebesség vezérlésének kikapcsolásához nyomja meg a bal oldali botkormány bal alsó kapcsolóját.

A kúszósebesség vezérlésére vonatkozó részletes tudnivalókkal kapcsolatban lásd: "Jobb oldali kezelőszervek (alternatív), Kúszósebesség vezérlése".

Leengedés

Leengedés - Nyomja meg a lábpedál elülső (lábujj) részét a munkaeszköz leeresztéséhez.

Emelés

Nyomja meg a lábpedál hátsó (sarok) részét a munkaeszköz leeresztéséhez.

Kéz és láb vezérlési séma: jobb oldali kezelőszervek



Illusztráció 39g03819523
Tájékoztató fólia a jobb oldali kezelőszervekhez

Megjegyzés A munkagépen lévő fólián a háttér fekete, míg a karakterek és a szimbólumok fehérek.

Előrehaladás

Előremenet - Tolja előre a jobb oldali botkormányt a munkagép jobb oldalának előremenetben történő mozgatásához.

Tolja előre egyformán mindkét botkormányt, ha egyenes vonalban kíván előrehaladni a munkagéppel.

Hátramenet

Hátramenet - Húzza hátra a jobb oldali botkormányt a munkagép jobb oldalának hátramenetben történő mozgatásához.

Húzza hátra egyformán mindkét botkormányt, ha egyenes vonalban kíván hátrafelé haladni a munkagéppel.

Balra fordulás

Nyomja előre a jobb oldali botkormányt a munkagép balra fordításához.

Nyomja a jobb oldali botkormányt előre, és húzza a bal oldali botkormányt hátra a munkagép gyors balra fordításához.

Ürítés

Ürítés - Nyomja meg a lábpedál elülső (lábujj) részét a munkaeszköz lefelé billentéséhez.

Billentés hátra

Billentés hátra - Nyomja meg a lábpedál hátsó (sarok) részét a munkaeszköz felfelé billentéséhez.

Lebegés

Lebegés - A lebegés lehetővé teszi, hogy a munkaeszköz kövesse a talaj körvonalát.

Az alábbi körülmények aktiválják a gép lebegési funkcióját.

Nyomja le teljesen a bal oldali lábpedál elülső (lábujj) részét az emelőkarok lefelé irányuló mozgásának elindításához, és nyomja meg a jobb oldali botkormány működtető gombját. Ezzel aktiválta a lebegés funkciót. Most már elengedheti a gombot.

Amint a lebegési funkció be van kapcsolva, visszaállíthatja a lábpedált az üres helyzetbe anélkül, hogy az befolyásolná a lebegési funkciót. A lebegés addig bekapcsolva marad, amíg a jobb oldali botkormány gombját újra meg nem nyomja. A lebegési funkció akkor is kikapcsol, amikor a gépkezelő felemeli a kanalat, illetve leengedi a kanalat úgy, hogy a lábpedált 15%-nál nagyobb szakaszon mozgatja annak működési tartományában.

Kiegészítő kirázás mód

A kiegészítő kirázási módban a munkaeszköz erőteljes mozgásokat végez annak érdekében, hogy kilökje a nedves vagy tapadós anyagot.

Állítsa a jobb oldali botkormány forgókapcsolóját az ÜRES helyzetbe 2 másodpercen belül háromszor a kiegészítő kirázási mód működtetéséhez. A kiegészítő kirázás mód bekapcsolva marad, miközben a forgókapcsolót előre és hátra mozgatja az ÜRES álláson keresztül. A normális kiegészítő vezérlési mód akkor tér vissza, ha a forgókapcsoló mozgása megszűnik.

A kanál kirázási módja

A kanál kirázási módjában a munkaeszköz erőteljes mozgásokat végez annak érdekében, hogy kilökje a nedves vagy tapadós anyagot.

Állítsa a jobb oldali pedált az ÜRES helyzetbe 2 másodpercen belül háromszor a kanál kirázási módjának működtetéséhez. A kanál kirázási módja működésben marad, miközben a jobb oldali pedált előre és hátra mozgatja az ÜRES helyzeten keresztül. A kanál szokásos vezérlőmódja akkor áll helyre, amikor a jobb oldali pedál mozgatása abbamarad.

Lábpedál - beállítás

A kéz- és lábműködtetésű szabályozási rendszerrel ellátott munkagépek esetében a lábpedál szöge megváltoztatható a gépkezelő kényelmének fokozása érdekében.



Illusztráció 40g06353610
Cat kéz- és lábműködtetésű szabályozási rendszer
(45) Lábműködtetésű pedál
(46) Hatlapfejű anya
(47) Sapkás anya

  1. Emelje fel a vezetőfülkét.

  2. Szerelje le a sapkás anyát (47) és a hatlapfejű anyát (46) a vezetőfülke alatt.

  3. Szereljen be legfeljebb négy darab, 2 mm vastagságú anyát.

  4. Szerelje vissza a hatlapfejű anyákat (46), és húzza meg azokat 12 ± -3 N·m (9± -2 lb ft) nyomatékkal.

  5. Szerelje vissza a sapkás anyákat (3), és húzza meg azokat 6 ± -1 N·m (4 ± -1 lb ft) nyomatékkal.

Kiegészítő hidraulikavezérlők

Ha a munkaeszköz kábelköteggel is rendelkezik, csatlakoztassa azt a rakodókaron lévő elektromos csatlakozóhoz. Ha a magas áramlású munkaeszköz nem rendelkezik kábelköteggel, egy áthidaló dugaszt kell csatlakoztatni az elektromos csatlakozóhoz a munkaeszköz vezérléséhez. Az átkötő nélkül a gép nem juttat nagy áramlást a munkaeszközbe. Az áthidaló dugasz aktuális cikkszámára vonatkozó információkat az alkatrészek kézikönyvében találja meg.

Megjegyzés A nagy áramlású üzemmódhoz elektromos csatlakozás szükséges, amely a rakodókaron található. Tekintse meg a Használati és karbantartási kézikönyv, "A munkaeszköz csatlakozó kezelése" vagy a Használati és karbantartási kézikönyv, "A munkaeszköz üzemeltetése" című témaköröket további információkért.

Megjegyzés Ha a nagy áramlású munkaeszköz nem rendelkezik kábelköteggel, tekintse meg a munkaeszköz Használati és karbantartási kézikönyvét a munkaeszköz pontos csatlakoztatási útmutatójának megismeréséhez.



Illusztráció 41g03820488
Csatlakozások a kiegészítő áramláshoz - nem XHP típusok
(EC) Munkaeszköz elektromos csatlakozója
(A2) 1/2 hüvelykes hidraulikus tápcsatlakozó
(A1) 1/2 hüvelykes hidraulikus, visszatérő ági csatlakozó
(L) 3/8 hüvelykes résveszteség-elvezetés

Megjegyzés Nem minden munkagép van felszerelve az ábrán látható valamennyi csatlakozóval.



Illusztráció 42g03820540
Csatlakozások a kiegészítő áramláshoz - XHP típusok
(EC) Munkaeszköz elektromos csatlakozója
(a2) 3/4 hüvelykes hidraulikus tápcsatlakozó
(A2) 1/2 hüvelykes hidraulikus tápcsatlakozó
(a1) 3/4 hüvelykes hidraulikus, visszatérő ági csatlakozó
(A1) 1/2 hüvelykes hidraulikus, visszatérő ági csatlakozó
(L) 3/8 hüvelykes résveszteség-elvezetés
(1) A2 rögzítőkapocs
(2) A1 rögzítőkapocs
(3) Mágnes

Megjegyzés Nem minden munkagép van felszerelve az ábrán látható valamennyi csatlakozóval.

Megjegyzés Az (1) és (2) jelű rögzítőkapocs a nehezebb, 3/4 hüvelykes XHP hidraulikus vezetékek megtartására szolgál, amivel megelőzhető a véletlen áramlás és/vagy nyomásveszteség a résveszteség-elvezetőn (L) keresztül, valamint a vezeték - vibráció miatti - leválasztódásának lehetősége. A hidraulikus csatlakoztatások elvégzése után a kapcsokat az (a1) és (a2) jelű, 3/4 hüvelykes XHP csatolókon lévő hornyokban kell elhelyezni. A nagyobbik kapcsot (a1) csak akkor lehet elhelyezni a csatolóban, ha van munkaeszköz csatlakoztatva. A (3) mágnes arra szolgál, hogy segítsen a kapcsot a munkagép szerkezetéhez rögzíteni az esetleges károk megelőzése érdekében, amikor a kapocs nincs használatban.



Illusztráció 43g06298184
Csatlakozások a kiegészítő áramláshoz - talajkezelő típusok
(EC) Munkaeszköz elektromos csatlakozója
(PR) Tehermentesítési gomb
(a2) 3/4 hüvelykes hidraulikus tápcsatlakozó
(A2) 1/2 hüvelykes hidraulikus tápcsatlakozó
(a1) 3/4 hüvelykes hidraulikus, visszatérő ági csatlakozó
(A1) 1/2 hüvelykes hidraulikus, visszatérő ági csatlakozó
(L) 3/8 hüvelykes résveszteség-elvezetés

Kiegészítő hidraulikavezérlő (A1) - Ezzel a vezérlővel a hidraulikaolaj áramlását lehet biztosítani a rakodókar kiegészítő csatlakozásaihoz. A vezérlő működtetésével az (A1) és (a1) jelű csatlakozó aljzatokhoz biztosítja a hidraulikaolaj áramlását.

Kiegészítő hidraulikavezérlő (A2) - Ezzel a vezérlővel a hidraulikaolaj áramlását lehet biztosítani a rakodókar kiegészítő csatlakozásaihoz. A vezérlő működtetésével az (A2) és (a2) jelű csatlakozó dugókhoz biztosítja a hidraulikaolaj áramlását.

A ház leeresztő vezetéke (L) - Egyes hidraulikus vagy hidromechanikus munkaeszközök esetében egy házleeresztő vezeték jön ki a munkaeszköz motorjából. Ez egy olyan tömlő, amely visszavezet a lenti, visszatérő ág hűtőjéhez, majd a hidraulikatartályhoz.



Illusztráció 44g06364569
A rakodási kar jellemző elektromos összekapcsolása
(A) Bal oldali kioldó vezérlő "AUX 7"
(C) C- vezérlés
(D) C+ vezérlés
(E) C2 vezérlés
(F) C1 vezérlés
(J) Kiegészítő elektromos vezérlés "AUX 8"

Kiegészítő elektromos vezérlés 3 (C−) - Ez a vezérlő elektromos áramot biztosít további munkaeszköz-funkciók működtetéséhez egy olyan háromállású eltérítőszelep segítségével, amely bizonyos munkaeszközökön található. Nyomja meg, és tartsa lenyomva a kapcsolót ahhoz, hogy az érintkezőt (C) ellássa árammal. Ezzel a művelettel működésbe hozza a szükséges munkaeszköz-funkciót. A vezérlő kikapcsolásához engedje el a kapcsolót. Ha az (A1/A2) kiegészítő hidraulikus kezelőszerv és a folyamatos áramlás nincs működésben, valamint egy automatikusan fordított működésű munkaeszköz (mint amilyenek az útburkolatmarók) van csatlakoztatva, a kapcsoló megnyomása a (C) érintkezőt ellátja árammal, valamint az (A1) és (a1) csatlakozó aljzatokat hidraulikus áramlással.

Kiegészítő elektromos vezérlés 4 (C+) - Ez a vezérlő elektromos áramot biztosít további munkaeszköz-funkciók működtetéséhez egy olyan háromállású eltérítőszelep segítségével, amely bizonyos munkaeszközökön található. Nyomja meg, és tartsa lenyomva a kapcsolót ahhoz, hogy árammal lássa el az érintkezőt (D). Ez a művelet a szükséges munkaeszközt is aktiválja. A vezérlő kikapcsolásához engedje el a kapcsolót. Ha az (A1/A2) kiegészítő hidraulikus kezelőszerv és a folyamatos áramlás nincs működésben, valamint egy automatikusan fordított működésű munkaeszköz (mint amilyenek az útburkolatmarók) van csatlakoztatva, a kapcsoló megnyomása a (D) érintkezőt ellátja árammal, valamint az (A1) és (a1) csatlakozó aljzatokat hidraulikus áramlással.

Kiegészítő elektromos vezérlés 5 (C2) - Ez a vezérlő elektromos áramot biztosít további munkaeszköz-funkciók működtetéséhez egy olyan háromállású eltérítőszelep segítségével, amely bizonyos munkaeszközökön található. Nyomja meg, és tartsa lenyomva a kapcsolót ahhoz, hogy az érintkezőt (E) ellássa árammal. Ezzel működésbe hozza a szükséges munkaeszköz-funkciót. A vezérlő kikapcsolásához engedje el a kapcsolót.

Kiegészítő elektromos vezérlés (C1) - Ez a vezérlő elektromos áramot biztosít további munkaeszköz-funkciók működtetéséhez egy olyan háromállású eltérítőszelep segítségével, amely bizonyos munkaeszközökön található. Nyomja meg, és tartsa lenyomva a kapcsolót ahhoz, hogy árammal lássa el az érintkezőt (C). Ez a művelet a szükséges munkaeszközt is aktiválja. A vezérlő kikapcsolásához engedje el a kapcsolót.

Bal oldali kioldó - Húzza meg, és tartsa behúzva a bal oldali botkormányon lévő működtető kapcsolót ahhoz, hogy elektromos árammal lássa el az érintkezőt (A). A vezérlő kikapcsolásához engedje el a működtető kapcsolót.

A többfunkciós kapcsolónak az "Aux 7" helyzetben kell lennie. A kapcsolóra vonatkozó utasításokkal kapcsolatban lásd: "Többfunkciós kapcsoló a bal oldali működtető kapcsolóhoz (3)".

Megjegyzés Az egyes vezérlők használatának részletes ismertetése az adott munkaeszköz Használati és karbantartási kézikönyvében tekinthető át.

Tehermentesítési gomb (PR) - További információkért lásd: Használati és karbantartási kézikönyv , Munkaeszköz csatlakozó kezelése Hidraulikarendszer tehermentesítése.

Caterpillar Information System:

797 Off-Highway Truck Engine Supplement Piston Motor (Fan Drive) - Remove and Install
A New Process Is Available to Request Service Animations for Certain Service Information Procedures {1000, 7000} A New Process Is Available to Request Service Animations for Certain Service Information Procedures {1000, 7000}
PM620, PM622, PM820 and PM822 and PM825 Cold Planer Machine Systems Access Door
New Counterbalance Valves are Now Used on Certain Cold Planers {7562} New Counterbalance Valves are Now Used on Certain Cold Planers {7562}
New Water Line Clamp is Now Available for Certain 797F Off-Highway Trucks {1380} New Water Line Clamp is Now Available for Certain 797F Off-Highway Trucks {1380}
Front Axle Mounting Pin Assembly Has Been Improved on Certain F2 Series Backhoe Loaders {3268} Front Axle Mounting Pin Assembly Has Been Improved on Certain F2 Series Backhoe Loaders {3268}
New Exhaust Line Heat Shields are Used on Certain 836K Landfill Compactors {1061, 1067} New Exhaust Line Heat Shields are Used on Certain 836K Landfill Compactors {1061, 1067}
Improved Routing for the Heater Hose Lines Group Is Now Used for Certain 745 Articulated Truck {1812, 7304} Improved Routing for the Heater Hose Lines Group Is Now Used for Certain 745 Articulated Truck {1812, 7304}
Machine Rollover Events May Be Generated on Certain Articulated Trucks {1901, 7490, 7610, 7620} Machine Rollover Events May Be Generated on Certain Articulated Trucks {1901, 7490, 7610, 7620}
Condensation May Accumulate Inside Sight Gauge On Certain Backhoe Loaders {5056} Condensation May Accumulate Inside Sight Gauge On Certain Backhoe Loaders {5056}
The Inner and Outer Telescoping Cylinders are Losing Synchronization on Certain TH3510D Telehandlers {5486} The Inner and Outer Telescoping Cylinders are Losing Synchronization on Certain TH3510D Telehandlers {5486}
PM620, PM622, PM820 and PM822 and PM825 Cold Planer Machine Systems Water Spray Lines
789D CMD Off-Highway Trucks (Command for Hauling) Power Train Electronic Control System Switches
The Front Suspension Mounting Group is Improved on Certain 793F Off-Highway Trucks {7200} The Front Suspension Mounting Group is Improved on Certain 793F Off-Highway Trucks {7200}
Long Wait Times for Transmission Parts Ordering for Articulated Trucks {3030, 7567} Long Wait Times for Transmission Parts Ordering for Articulated Trucks {3030, 7567}
Improved Rocker Arm Assembly is Now Used on Certain C9.3 Machine Engines {1123} Improved Rocker Arm Assembly is Now Used on Certain C9.3 Machine Engines {1123}
The Enclosure Group is Now Improved on Certain 794 AC Off-Highway Trucks {7513, 7554} The Enclosure Group is Now Improved on Certain 794 AC Off-Highway Trucks {7513, 7554}
Enclosure Group Gauges are Now Improved on Certain Off-Highway Trucks {7450, 7513, 7554} Enclosure Group Gauges are Now Improved on Certain Off-Highway Trucks {7450, 7513, 7554}
Hydraulic Cabinet Gauges May Leak on Certain 794 AC Off-Highway Trucks {7450, 7554} Hydraulic Cabinet Gauges May Leak on Certain 794 AC Off-Highway Trucks {7450, 7554}
An Improved Suspension Link Bearing is Now Used on Certain Off-Highway Trucks {7051, 7230} An Improved Suspension Link Bearing is Now Used on Certain Off-Highway Trucks {7051, 7230}
PM620, PM622, PM820 and PM822 and PM825 Cold Planer Machine Systems Fan Drive Motor
New Features of Advanced Display are Now Used on Certain Compact Track Loaders, Multi Terrain Loaders, and Skid Steer Loaders {7610, 7620} New Features of Advanced Display are Now Used on Certain Compact Track Loaders, Multi Terrain Loaders, and Skid Steer Loaders {7610, 7620}
New Routing Of The Cable Wiring Group Is Now Used On Certain Track Feller Bunchers {1408} New Routing Of The Cable Wiring Group Is Now Used On Certain Track Feller Bunchers {1408}
PM620, PM622, PM820 and PM822 and PM825 Cold Planer Machine Systems Hydraulic Cylinder
Back to top
The names Caterpillar, John Deere, JD, JCB, Hyundai or any other original equipment manufacturers are registered trademarks of the respective original equipment manufacturers. All names, descriptions, numbers and symbols are used for reference purposes only.
CH-Part.com is in no way associated with any of the manufacturers we have listed. All manufacturer's names and descriptions are for reference only.